• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Česká pirátská strana dnes podala kandidátku v Královéhradeckém kraji

(úterý 17.9.2013) Čeští Piráti se již podruhé účastní voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Do úterního odpoledne podali Piráti kandidátky na krajské úřady ve všech krajích, v některých i elektronicky. Většina kandidátních listin je kompletních. V několika krajích ještě dobíhají primární volby a Piráti další jména doplní v termínu, kdy je možné seznam kandidátů upravovat.

Kandidátky Pirátů byly otevřeny i nestraníkům. V Hradeckém kraji tak dostala důvěru Mgr. Zdeňka Rudolfová, speciální pedagožka z Nového Bydžova.

Ze zajímavých osobností z jiných krajů je třeba zmínit Luďka Maděru, bojovníka za právo na informace, který se domohl u Nejvyššího správního soudu přelomového rozsudku, podle něhož informace o odměnách z veřejných prostředků musí být zveřejněny. Piráti si ho zvolili lídrem ve Zlínském kraji. Na čelních místech v Praze je to pak například Robert Veverka, známý propagátor legalizace konopí, předseda občanského sdružení Legalizace, majitel časopisu téhož jména a faktický organizátor pochodu Million Marihuana March, nebo redaktor, spisovatel, blogger a muzikant Ivan Dérer.

„Podle některých průzkumů to letos nevypadá vůbec zle. Například v Praze a Středních Čechách padají předběžná čísla nad hranici tří procent (3,7% a 3,4%), a to jsme prakticky ještě nezačali s kampaní,“ pochvaluje si předseda Ivan Bartoš, který vede Piráty v Praze. „Očekáváme i zásadní příliv hlasů z řad studentů, kteří se z 20,6 procent vyjádřili pro Piráty v minulých studentských volbách za účasti téměř 22 000 hlasujících, z nichž bude moci celá řada letos volit poprvé doopravdy. To je pro nás zajímavý ukazatel. Nejlepším průzkumem pro nás však budou volby samotné,“ dodává. Piráti v těchto dnech schvalují poslední detaily svého volebního programu, který je postaven na stranickém dlouhodobém, ale konkretizuje některé jeho obecnější body. Hlavní témata jsou však jasná od počátku a byla schválena již téměř před měsícem. Jsou to: svobodný přístup k informacím, reforma demokracie a vzdělanostní společnost. Kompletní volební program představí Piráti tento čtvrtek. Jak se na Piráty sluší a patří, místem prezentace bude loď Kristian Marco, kotvící na Vltavě.

„Často se nás lidé ptají, zdali bychom zakázali těžbu břidlicových plynů. Myslíme, že není třeba kvůli každé nové technologii tvořit nový zákon. Místo toho chceme zpřísnit ochranu spodních vod, životního prostředí, a tím dosáhneme toho, že žádnou těžební společnost by ani nenapadlo zkoušet v našem kraji nějakou rizikovou technologii. Současně chceme posílit možnosti místních referend, aby názor občanů, kterých se problém dotýká nejvíc, měl svou váhu.“ říká Roman Kučera, lídr kandidátky v Hradeckém kraji.

Kontakt:

ing. Roman Kučera - lídr kandidátky Královéhradeckého kraje, roman.kucera@pirati.cz +420 603 268 338

Stanislav Štipl. - předseda Krajského sdružení Hradec králové, stanislav.stipl@pirati.cz +420 777 046 416

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.