• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Pirátský den v Karlových Varech 12. září 2012 se mimořádně vydařil

Karlovy Vary – 12.9.2012 – tisková zpráva karlovarského krajského sdružení České pirátské strany

Piráti děkují všem novinářům, příznivcům a občanům, kteří nám dnes vyjádřili svou podporu účastí na Pirátském dnu v rámci konaném dne 12.9.2012, v rámci kampaně pro nadcházející krajské volby v Karlových Varech.

Pirátský den v Karlových Varech dopoledne zahájila pirátská tisková konference v Čajovně u Davida, kterou moderoval předseda karlovarského sdružení Pirátů Petr Třešňák. Přítomným novinářům a hostům představil přítomného zástupce německých Pirátů, kandidáta Pirátské strany do spolkových voleb za oblast Hof/Wunsiedel Michaela Böhma, Mikuláše Ferjenčíka, místopředsedu Republikového předsednictva Pirátů, a Josefa Úlehlu, lídra Pirátské kandidátky do krajských voleb 2012 v Karlovarském kraji. Předvolební průzkumy jsou českým a zvláště karlovarským Pirátům nad očekávání příznivé. Piráti v Karlovarském kraji dle volebního modelu exkluzivního průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál sestaveného SC&C a STEM/MARK dosáhli tříprocentní hranice. Rovněž výsledky studentských voleb nanečisto, kde Piráti vyhráli ve všech kromě tří krajů, předčily očekávání.

Naše volební kampaň je postavena především na dobrovolnické práci Pirátů a pirátských příznivců

, shodně vyjádřili Mikuláš Ferjenčík z Pirátské centrály i Josef Úlehla za karlovarské pirátské sdružení. Josef Úlehla upřesnil, že v Karlovarském kraji v současné době Piráti vylepují a roznášejí do schránek několik tisíc letáků a plakátů. Kampaň postavená na dobrovolnické práci přináší obrovskou výhodu. Jak zdůraznil Úlehla:

Naši kampaň nefinancují žádní movití kmotři, kterým bychom po volbách museli být po našem zvolení do krajského zastupitelstva zavázání

Za cíl předvolebního úsilí Pirátů na Karlovarsku si Josef Úlehla stanovil překonání pětiprocentní hranice zisku hlasů. V zastupitelstvu Karlovarského kraje chtějí Piráti zejména prosazovat principy transparentnosti a zapojení občanů do rozhodování.

K základním myšlenkám Pirátství, které prosazujeme a provádíme v praxi naší strany, je sdílení a pomáhání.

reagoval Úlehla na otázku o tom, jak bude v krajském zastupitelstvu působit po svém zvolení bez předchozí praxe v tomto orgánu.

Proto se mohu opřít nejen o své zkušenosti z komunální politiky, ale zejména o schopnosti a sílu Pirátů a našich příznivců, kteří na základě otevření informací o projednávaných kauzách dokáží velmi rychle identifikovat jakékoliv nepravosti. A následně budeme prostřednictvím internetových sociálních sítí do řešení klíčových oblastí zapojovat také širokou občanskou veřejnost, čímž zajistíme také opačný tok informací – tedy od občanů k zastupitelům.

, dodává Úlehla. Novináře zajímaly i formy spolupráce mezi německými a českými Piráty, na což Michael Böhm reagoval a především zdůraznil plnou podporu německých Pirátů českým kolegům. Předávání zkušeností nyní probíhá i prostřednictvím česko-německé pirátské skupiny na Facebooku. Po skončení tiskové konference se Piráti přesunuli do Karlovarských ulic. Pirátský stánek stál přibližně od třetí hodiny do šesté u Tržnice, na křižovatce ulic Varšavské a Zeyerovy. Zájemci dostali plakáty a letáky, mohli si zakoupit pirátská trička a diskutovat o volebním programu Pirátů obecně i konkrétně pro Karlovarský kraj. Navzdory nepříznivé předpovědi i meteorologické živly Pirátům přály a déšť se celé akci pod širým nebem vyhnul. Důležité odkazy a zdroje informací:

Reference a zdroje informací

Seznam pirátských kandidátů pro volby do krajského zastupitelstva Karlovarského kraje v roce 2012: http://www.pirati.cz/regiony/karlovarsko/kandidatka2012 Volební program Pirátů pro krajské volby v Karlovarském kraji v roce 2012: http://www.pirati.cz/regiony/karlovarsko/program2012 Stránky České pirátské strany: www.pirati.cz Stránky Krajského sdružení Pirátů Karlovy Vary na Facebooku: http://www.facebook.com/pirati.karlovarsko Stránky Pirátské strany v Hof/Wunsiedel – předsednictvo: http://piratenpartei-hof-wunsiedel.de/kreisverband/vorstand/ Volebního model exkluzivního průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál sestaveného SC&C a STEM/MARK: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/193439-na-karlovarsku-ma-levice-50-procent-koalice-ma-stejne-jako-komunisti/ Tisková zpráva pirátů k výsledkům studentských voleb 2012: http://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/pirati_vyhrali_studentske_volby

Kontakty

  • Josef Úlehla, lídr pirátské kandidátky v kraji, josef.ulehla@pirati.cz, mobil 733618959
  • Petr Třešňák, předseda krajského sdružení, petr.tresnak@pirati.cz, mobil 606675294

Kontaktní pirátka pro média – kampaň Karlovy Vary: Ing. Ivana Šabatová, media-kv@pirati.cz, mobil: 607767251

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.