• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti budou mít starostu nejen v Mariánských Lázních, ale i v Lokti

V Karlových Varech, dne 23. 10. 2018

V Lokti podepsala Česká pirátská strana v pondělí dne 22. 10. koaliční dohodu s hnutím LOPATA, NAŠE MĚSTO@LOKET a ODS pro volební období 2018 – 2022. Zároveň ve stejný den podepsala Pirátská strana v Mariánských Lázních koaliční smlouvu s ODS, Změnou pro Mariánské Lázně a Volbou pro lidi.

V Lokti budou mít koaliční partneři v patnáctičlenném zastupitelstvu devět hlasů, Pirátská strana získala tři mandáty, LOPATA, NAŠE MĚSTO@LOKET a ODS získaly každá po dvou mandátech.

Dohoda vychází z povolebních jednání, která začala po komunálních volbách dne 5. – 6. října. Důvodem ke koaliční spolupráci byla široká programová shoda mezi jednotlivými subjekty. Strany se dohodly, že rada bude mít pět členů, z toho bude jeden starosta a jeden místostarosta. Volba do rady města se uskuteční ve čtvrtek 1. 11. 2018 v Rytířském sále na hradě Loket.

Kandidátem na starostu v Lokti je lídr pirátské kandidátky Petr Adamec a kandidátem na místostarostu je Jan Hadrava z hnutí LOPATA. Dalšími třemi kandidáty do rady jsou Roman Kvak (Piráti), Klára Rozsypalová (NML) a Jaroslav Hlavsa (ODS).

V Mariánských Lázních budou mít koaliční partneři dvanáct lidí z jednadvaceti – šest mandátů získali Piráti, tři mandáty dostala ODS, Změna pro Mariánské Lázně získala dva mandáty a jeden mandát má Volba pro lidi. Post starosty obsadí Pirát Martin Kalina, místostarostou bude Zdeněk Král (ODS) a druhým místostarostou se stane Miroslav Pelc (Změna pro Mariánské Lázně). V radě města bude za Volbu pro lidi Zbyněk Martinek. Termín prvního oficiálního zastupitelstva v Mariánských Lázních není nyní možné vyhlásit, jelikož hnutí ANO napadlo výsledek voleb a v tuto chvíli se čeká na verdikt soudu.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.