• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Piráti a Zelení potvrzují spojenectví pro krajské volby a míří do vedení kraje

Brno, pondělí 14. března

Koalice, o které se už několik měsíců mluvilo, je oficiální. Zástupci krajských organizací Strany zelených a České pirátské strany z Jihomoravského kraje ve středu 9. března podepsali koaliční smlouvu a stvrdili tak memorandum o spolupráci z loňského prosince. Lídrem koalice s názvem Zelení a Piráti a kandidátem na hejtmana je Jiří Hlavenka, úspěšný a respektovaný podnikatel a investor.

Kde se schovávají brněnské smlouvy

Jako skalní optimista jsem přesvědčený, že se nám už povedlo zveřejnit pěkných pár věcí, takže mne vždycky poněkud zarazí, když se pak setkám s výtkou, že nic nezveřejňujeme. Trochu jsem se nad tím zamyslel a zkusil jsem se vžít do role běžného uživatele, který čeká, že mu jeho oblíbený vyhledávač na dotaz městské smlouvy vrátí něco smysluplného. Dojem z tohoto cvičení už byl o poznání méně optimistický.

Předesílám, že na dlouhodobém řešení optimalizace vyhledávání a struktury městského webu už nějakou dobu pracujeme. Chceme to ale mít opravdu dobře vymyšlené, což ovšem znamená, že to nebude hned. Abych ale v mezidobí běžnému uživateli aspoň trochu ulehčil od vymýšlení vyhledávacích dotazů a proklikávání se webem, dal jsem dohromady stručný přehled míst, kde brněnské smlouvy hledat. Koneckonců se to určitě bude hodit i mně samotnému, protože ani já všechny lokace nenosím v hlavě.

Výroční Zpráva pirátských zastupitelů v Brně za rok 2015

Před více než rokem se hnutí Žít Brno s podporou Pirátů dostalo do koalice s ANO, KDU-ČSL a SZ na brněnském magistrátě. V této koalici sedí v Zastupitelstvu města Brna dva naši zastupitelé - Jiří Ulip a Tomáš Koláčný, a prvně jmenovaný je i členem Rady města Brna. Rádi bychom vám prezentovali jejich výsledky za uplynulý rok 2015.

15.03.2016 09.12.2015
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.