• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Centrum Elliptica - dostaneme reálnou vizualizaci?

Společnost Global Trade Property, s.r.o. (dále GTP), která je investorem zamýšleného Centra Elliptica v Brně-Židenicích, se prostřednictvím své právní zástupkyně ohradila vůči vizualizaci použité v naší nedávné tiskové zprávě „Brno-Židenice - občané Centrum Elliptica nechtějí“. Dle vyjádření právního zástupce použitá vizualizace neodpovídá skutečnosti a objekt Ellipticy je „záměrně“ zvětšený.

Chceme být objektivní. Proto prosíme investora o opravdu reálné obrázky…

Nejsme autorem použitého snímku a souhlasíme s tím, že poměr k ostatním budovám může být zkreslený. Snímek jsme převzali z Facebooku občanského sdružení Židenice. Zároveň si však nemyslíme, že se jednalo o záměr, ale pouze o neúmyslné zjednodušení průmětu zamýšlené stavby do reálné fotografie. Rádi tedy nahradíme sporný snímek oficiální vizualizací, kterou GTP nedávno dala k dispozici například Brněnskému deníku.

Piráti mají v úmyslu informovat objektivně, proto reálné vizualizace jen uvítáme. Nic to však nemění na tom, že pokud o zamýšlené realizaci projektu takto velkého rozsahu, který vytvoří novou dominantu městské části a bezprostředně zasáhne obyvatele blízkého domova pro seniory i nedalekých bytových domů se zahradami, neinformuje obyvatele město svými oficiálními kanály, je naší povinností občany informovat dle našich možností. Žijeme v informační společnosti a utajovat informace, které se života lidí bezprostředně týkají, nepovažujeme za přínosné.

Abychom předešli možným nedorozuměním, publikujeme požadovaný text tak, jak nám byl navrhnut: „Česká pirátská strana se omlouvá společnosti GLOBAL TRADE PROPERTY, s.r.o. za to, že bez vědomí a souhlasu této společnosti jako investora publikovalo na své webové stránce http://www.pirati.cz vizualizaci, která neodpovídá dosud zpracovanému podnikatelskému záměru.“. Na oplátku však žádáme oficiální vizualizaci, která zamýšlený objekt Elliptica věrně zachycuje a kterou původní snímek následně nahradíme. A to včetně svolení ji dále používat k informování občanů, protože Úřad městské části Brno-Židenice v této své elementární povinnosti z nějakého podivného důvodu nadále selhává.

Kontakt:
* Jaroslav Kučera, místopředseda KS Jihomoravský kraj - e-mail: jaroslav.kucera@pirati.cz, mobil: 737 987 115

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.