• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Prioritou nového vedení Pirátů v Jihomoravském kraji jsou krajské volby, podpora činnosti zastupitelů a vybudování kontaktního centra

Brno, 21. 7. 2016 - Členové Pirátské strany zvolili nové předsednictvo Jihomoravského krajského sdružení. Předsednický post obhájil dosavadní předseda Róbert Čuma, první místopředsedkyní se stala Mária Vašíčková, druhým a třetím místopředsedou jsou Ondřej Kotas a Tomáš Koláčný.

Róbert Čuma, podnikatel a předseda dozorčí rady společnosti STAREZ-SPORT a.s., vidí jako jasnou prioritu nového předsednictva úspěch v krajských volbách a přinesení pirátských myšlenek do této zkostnatělé instituce. „Jako velký úkol a zároveň citelnou mezeru vidím prezentaci aktivit Pirátů tak, abychom se zbavili neprávem udělené nálepky ajťáků a stahovačů seriálů. Máme co nabídnout a musíme pracovat na tom, abychom to uměli veřejnosti prezentovat,“ dodal Čuma.

První místopředsedkyně Mária Vašíčková se vedle svého hlavního tématu zdravotnictví, kterému se dlouhodobě věnuje, chce zaměřit na rozšiřování členské základny a okruhu aktivních příznivců strany. „Víme, že máme na jižní Moravě poměrně pevnou základnu příznivců. Chtěla bych je aktivizovat, protože pirátská idea je postavena na skupinové spolupráci a iniciativě zdola,“ upřesňuje Vašíčková.

IT specialista a 3D designér Ondřej Kotas chce navázat na svou dosavadní práci, mezi niž patří například nábor nových členů či administrativa. „Chci také obnovit pořádání odborných přednášek a workshopů pro příznivce i veřejnost nejen o Pirátských tématech,“ odhaluje své další cíle Kotas.

Vedle práce na krajské kampani se zaměřím na zpracování jednacího řádu, podle kterého by se do budoucna měla řídit jednání našeho sdružení. Dalším tématem, které bych rád vnesl do nového předsednictva, je systemizace a zefektivnění činnosti krajského sdružení ve spolupráci se zastupiteli v oblasti mediálních výstupů a komunikace s občany,“ dodává Tomáš Koláčný, který současně působí jako Radní města Brna pro oblast otevřenosti města a participace obyvatel.

Právě Tomáš Koláčný spolu s Ondřejem Kotasem a dalšími dvěma kolegy aktivně pracují na vybudování brněnského kontaktního centra na Údolní 37. V jeho rámci bude brzy zpřístupněna i veřejná dílna, otevřená zahrada, multifunkční místnost a konopný společenský klub.

_

Kontakt:
Radek Holomčík, vedoucí krajského Mediálního odboru radek.holomcik@pirati.cz, 728 034 460

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.