• @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Piráti zvolili lídra a čelo jihomoravské kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny

Brno, 8. 3. 2017 - Piráti v Jihomoravském kraji včera zvolili čelní kandidáty pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem kandidátky byl zvolen Radek Holomčík. Stejně jako v dalších krajích se jedná o vůbec prvního lídra napříč politickými stranami, který je představen veřejnosti. ~~READMORE~~

Radek Holomčík pochází ze Strážnice, v současnosti je místopředsedou krajského sdružení a předsedou místního sdružení Slovácko. Vystudoval management v kultuře a pracuje jako textař a marketingový stratég. Jako své osobní priority uvedl podporu sdílené ekonomiky, změnu přístupu k půdě a vodě a boj proti legislativním absurditám. „Sdílená ekonomika, ale také témata jako komunitou podporované zemědělství nebo společenská odpovědnost firem, to je budoucnost. Je třeba je zakotvit do legislativy tak, aby na jedné straně zákony neházely pod nohy klacky aktivním lidem a poctivým firmám a na druhé straně aby byla zachována ochrana spotřebitele a nedocházelo k daňovým únikům,“ vysvětluje svoji prioritu Holomčík a dodává: „Sdílení není jenom akt lásky, ale také významný ekonomický fenomén, se kterým bohužel politici neumí moc pracovat.“

Druhé místo obsadil IT specialista Tomáš Vymazal, zaměřující se na legalizaci konopí, ochranu půdy a vody a důslednější využívání svobodného software ve státní správě. Na třetím místě bude Piráty reprezentovat Markéta Gregorová, testerka webových aplikací, která klade důraz na reformu kopírovacího zákona a revizi autorských poplatků.

Čtyřkou kandidátky bude místopředseda strany a hlavní garant ekonomického programu Ivo Vašíček, dlouhodobě se věnující nepodmíněnému základnímu příjmu a zamezení daňových úniků velkých firem. Pátým kandidátem je krajský předseda Róbert Čuma. Ten jako své priority uvedl reformu fungování politických stran a volebních kampaní, omezení nebo zrušení plošných šmírovacích zákonů a zavedení povinné evidence lobbistických kontaktů pro všechny politiky placené z veřejných zdrojů.

Šestkou na kandidátce byl zvolen krajský místopředseda Ondřej Kotas zabývající se problematikou otevřených dat. Čelní sedmičku kandidátů uzavírá IT specialista Jaroslav Kupčík, který se zaměřuje na transparenci a otevřenost státní správy.

Další pozice budou voleny v následujících týdnech.

Kontakt pro média:

Radek Holomčík - lídr kandidátky
728 034 460 - radek.holomcik@pirati.cz

Jaroslav Kupčík - vedoucí mediálního odboru JmK
608 552 333 - jaroslav.kupcik@pirati.cz

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.