• @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • @cen_koord has upload permissions
  • @cen_ao has upload permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • lukas_novy has no permissions

Piráti a Zelení potvrzují spojenectví pro krajské volby a míří do vedení kraje

Brno, pondělí 14. března

Koalice, o které se už několik měsíců mluvilo, je oficiální. Zástupci krajských organizací Strany zelených a České pirátské strany z Jihomoravského kraje ve středu 9. března podepsali koaliční smlouvu a stvrdili tak memorandum o spolupráci z loňského prosince. Lídrem koalice s názvem Zelení a Piráti a kandidátem na hejtmana je Jiří Hlavenka, úspěšný a respektovaný podnikatel a investor. ~~READMORE~~

Na čelních místech kandidátky se dále objeví manažer a ekonom Ivo Vašíček z Čejkovic (Piráti), IT specialista Tomáš Vymazal z Moutnic (Piráti), starostka MČ Brno-Nový Lískovec Jana Drápalová (SZ), brněnský religionista Matouš Vencálek (SZ), grafik a programátor Ondřej Kotas z Brna (Piráti), starostka MČ Brno-Komín Milada Blatná (SZ), terapeutka EFT Mária Vašíčková z Čejkovic (Piráti) a první desítku uzavírá pedagožka volného času a zastupitelka Hustopečí Ingrid Florusová (SZ). Ani na dalších místech kandidátky nechybí zajímavé osobnosti, například bývalý ředitel Domu umění města Brna Rostislav Koryčánek.

„S Piráty se shodujeme nejen na krajských tématických prioritách, ale spojuje nás také to, co nás odlišuje od ostatních politických stran - snaha zapojovat veřejnost do rozhodování či odpor k populismu a planým slibům. Shodujeme se na potřebě změny ve vedení kraje a také na osobě Jiřího Hlavenky jako ideálního kandidáta na post hejtmana.“ přibližuje předseda jihomoravských zelených Matouš Vencálek.

„Pro koaliční kandidátku v Jihomoravském kraji jsme se rozhodli i na základě zkušeností s úspěchem v komunálních volbách v Brně, kde jsme v koalici získali více než 11 % hlasů. Očekáváme, že tentokrát dostaneme možnost účinně se podílet na rozhodování o budoucnosti kraje. Naším cílem je prosadit otevřený přístup k informacím o krajském úřadě a krajem řízených firmách, podobně jako to uskutečňujeme v Brně. Chceme pokračovat v integraci dopravních a odbavovacích systémů veřejné dopravy, a to i s okolím JMK včetně Rakouska a Slovenska. Považujeme za nezbytné pořídit konečně platné zásady územního rozvoje a zabránit vendor-lock-in (závislost na jednom dodavateli) v resortu informatiky. V krajině chceme zabránit úbytku vody a naředit monokultury řepky konopím.“ dodává Róbert Čuma, krajský předseda Pirátů.

Samotnou kampaň plánují koaliční partneři spustit na začátku jara a chtějí v ní oslovit nejen stálé voliče a voličky, ale také ty, kteří zejména ke krajským volbám vůbec nechodí. „Vnímáme to jako velký problém, že krajská samospráva nedokáže obyvatelům a obyvatelkám Jihomoravského kraje vysvětlit, o čem vlastně rozhodují, vhazují-li lístek do volební urny. Možná se to některým stranám hodí, my ale s lidmi chceme otevřeně mluvit, co v rámci kraje můžeme zlepšit a co neovlivníme,“ dodává lídr koalice a kandidát na hejtmana Jiří Hlavenka.

__

Kontakt:

Česká pirátská strana: Tomáš Koláčný, místopředseda jihomoravského krajského sdružení, tel: 736 661 244, tomas.kolacny@pirati.cz

Strana zelených: Matouš Vencálek, předseda jihomoravské krajské organizace, tel: 603 931 205, matous.vencalek@zeleni.cz

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.