• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Hledáme placené zástupce do volebních komisí

hmac:90af89e0f2ac52d675c957fab73b25f0 : regiony:jiznimorava:tiskove-zpravy:hledame-placene-zastupce-do-volebnich-komisi

Brno - 25.3.2012 - informace jihomoravské organizace České pirátské strany

Jak jistě víte, letošní rok, je rokem volebním. Na podzim nás čekají krajské a v některých obvodech i senátní volby. Protože hodláme prosazovat myšlenky absolutní transparence a přímé demokracie i na krajské úrovni, je účast Pirátů v krajských volbách samozřejmá a senát zvažujeme také.

Již nyní bychom vám všem rádi nabídli možnost přivýdělku zastupováním České pirátské strany ve volebních komisích. Odměna za práci v komisi vyplacená městskými a obecními úřady je 1600 Kč předseda komise, 1500 Kč zapisovatel a 1300 Kč každý z členů. Člen volební komise musí být starší 18 let a musí být občanem ČR.

Každá z kandidujících stran má možnost jmenovat jednoho člena volební komise. V případě, že strana tohoto práva nevyužije, obecní/městský úřad může volné místo obsadit kýmkoli. Budeme tedy rádi, pokud nás bude zastupovat člověk, kterému jsme sympatičtí.

Datum voleb zatím nebylo stanoveno, téměř jistě se však uskuteční někdy v říjnu 2012. Nejpozději pak začátkem listopadu. Seznamy členů volebních komisí se uzavírají měsíc před prvním dnem voleb. Tedy někdy v září.

Máte-li zájem, zašlete prosím na adresu jaroslav.kucera@pirati.cz vaše jméno a příjmení, rodné číslo a adresu trvalého pobytu. Zároveň nám prosím sdělte v které obci/městě/městské části nás budete zastupovat. Ve městech můžete napsat i přesné číslo okrsku. Jako předmět e-mailu uveďte "Volební komise". Z minulosti víme, že úřady uvítají i telefon pro případnou další domluvu, jeho sdělení je však čistě na vás.

V současné době připravujeme konkrétní program pro Jihomoravský kraj. Jako vždy bude založený na myšlenkách absolutní transparence a přímé demokracie. Nevyhýbáme se ani konkrétním krajským tématům a vaše náměty rozhodně uvítáme.

DOPLNĚNÍ: Objevily se dotazy jak je to s volnem v práci a náhradou mzdy. Tuto problematiku podrobně pokrývá tento odkaz:
http://www.mzdovapraxe.cz/archiv/dokument/doc-d9843v12716-clenstvi-ve-vo...

Kontakty:

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.