• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Krajské sdružení Jihomoravský kraj

Obyvatele Brna čekají pozitivní změny na magistrátu. Nový radní Tomáš Koláčný zapojí veřejnost do rozhodování o městě

21. 6. 2016, Brno - Dokončit projekt parcitipativního rozpočtování, zapojit více občany Brna do dění i rozhodování o městě a otevřít magistrát co nejvíce lidem. Takové jsou cíle pirátského radního Tomáše Koláčného, který bude v Radě města Brna zodpovídat za otázky otevřenosti a participace veřejnosti.

Piráti v Brně startují přípravu nasazení participativního rozpočtu

Brno, úterý, 5. 4. 2016

Rada města Brna dnes na svém 59. zasedání schválila zadání projektu „Nasazení participativního rozpočtu ve městě Brně“. současně Rada schválila i personální obsazení řešitelského týmu, který bude mít za úkol připravit podrobnou metodiku procesu a implementovat celý proces do městského aparátu.

Piráti a Zelení potvrzují spojenectví pro krajské volby a míří do vedení kraje

Brno, pondělí 14. března

Koalice, o které se už několik měsíců mluvilo, je oficiální. Zástupci krajských organizací Strany zelených a České pirátské strany z Jihomoravského kraje ve středu 9. března podepsali koaliční smlouvu a stvrdili tak memorandum o spolupráci z loňského prosince. Lídrem koalice s názvem Zelení a Piráti a kandidátem na hejtmana je Jiří Hlavenka, úspěšný a respektovaný podnikatel a investor.

Kde se schovávají brněnské smlouvy

Jako skalní optimista jsem přesvědčený, že se nám už povedlo zveřejnit pěkných pár věcí, takže mne vždycky poněkud zarazí, když se pak setkám s výtkou, že nic nezveřejňujeme. Trochu jsem se nad tím zamyslel a zkusil jsem se vžít do role běžného uživatele, který čeká, že mu jeho oblíbený vyhledávač na dotaz městské smlouvy vrátí něco smysluplného. Dojem z tohoto cvičení už byl o poznání méně optimistický.

Předesílám, že na dlouhodobém řešení optimalizace vyhledávání a struktury městského webu už nějakou dobu pracujeme. Chceme to ale mít opravdu dobře vymyšlené, což ovšem znamená, že to nebude hned. Abych ale v mezidobí běžnému uživateli aspoň trochu ulehčil od vymýšlení vyhledávacích dotazů a proklikávání se webem, dal jsem dohromady stručný přehled míst, kde brněnské smlouvy hledat. Koneckonců se to určitě bude hodit i mně samotnému, protože ani já všechny lokace nenosím v hlavě.

Díky Pirátům se město Brno stalo členem spolku „Otevřená města“

Zastupitelstvo města Brna schválilo dne 2. února návrh na členství Statutárního města Brna ve spolku „Otevřená města, z. s.“ Spolek bude podporovat otevřené fungování místních samospráv, společný vývoj otevřených ICT řešení a sdílení zkušeností na společné platformě.

Vznik spolku je začleněn v Informační strategii města Brna jako jeden z důležitých milníků v procesu naplňování cíle Strategické řízení informatiky. Město Brno bylo jedním iniciátorů vzniku tohoto spolku. Na konci října loňského roku zde proběhla zakládající konference Otevřených měst.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.