• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Vyřešení diskriminace parkovacích karet.

Město před lety vybudovalo placené parkoviště. S tím i různé zóny. První rok tu byl chaos. Lidi si mysleli, že mohou zaparkovat před obchodem COOP na parkoviště vyhrazené zónou parkování. Naštvaně hledali parkovací automat, který byl nejblíž na proti ZUŠ. Posléze se dobelhali zpět k autu a dali za sklo parkovací lístek. Pak se vrátili z nákupu a zjistili, že mají na autě botičku, jelikož stojí v zóně parkování, ale pouze pro auta se speciální kartičkou.

Lidé, kteří zde bydlí a dříve nic neplatili za parkování, museli naráz zaplatit 400kč/rok, aby mohli parkovat na svém parkovišti před bytem. Zdůvodnění města bylo, že byty jsou skoro v centru a prostě se bude platit. Nikdo nebral ohled na to, že byty se většinou ještě za komunismu přidělovaly a člověk byl rád, že získal nějaký byt.

Teď je nucena část kyjovjáků platit roční poplatek za to, aby si mohli zaparkovat před domem. Druhá část kyjovjáků, zas nesmí parkovat na parkovišti, které kdysi využívali jednou měsíčně na návštěvu příbuzných.

Město argumentuje, že je potřeba regulovat dopravu. Proto zavedlo, že od 17:00 může na místech označenou modrou zónou stát kdokoliv.

REALITA? Přes den jsou místa poloprázdná, jelikož je většina v práci autem. A lidi, co si dopoledne jedou nakoupit do Lídlu nebo Coopu, nemají kde zaparkovat. Odpoledne se všichni vrací domů a zjišťují, že po 17 hodině nemají kam zaparkovat. Město si účtuje roční poplatky za to, že dopoledne nám chrání místa, když jsme vyjetí autama v práci a odpoledne nám nechává adrenalínovou hru ,,Chodí pešek okolo, kdo přijede pozdě neparkuje.,, A co víc plátci ročního nuceného paušálu nesmí s kartou zadarmo stát v centru města.

Proto navrhujeme: Dosavadní karty nechat a rozšířit jim možnost stání v centru zdarma. A ostatním kyjovjákům dát možnost koupit si roční stání v centru na kartu. Zrušení nesmyslného povolení stání od 17:00 v zóně placených karet. Možností koupit 1/2/3/7 denní stání pro návštěvu. Maximální použití 8X do roka. Dále přejít na internetové placení. V praxi už nebude potřeba tisknutí nových karet, které jsou zbytečně nákladné. Každý kdo bude chtít využívat parkování, si zřídí na stránkách pro parkování účet a bude mít úplný přehled o stavu účtu. Bude možné vytvořit různé tarify placení v centru. Kyjovjáci, kteří musí často jezdit do centra, budou mít na výběr z různých tarifů. Buď si zaplatí elektronický parkovací lístek, nebo si zaplatí měsíční/čtvrtletní/roční stání v centru. Kyjov má vybírat peníze od turistů. Nesmí nadále škubat samotné kyjovjáky.

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.