• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Zrušení regulace nalévání alkoholu hospodám.

Na oficiální stránce města Kyjova si mžeme stáhnout vyhlášku ve formátu pdf (OZV č. 3/2012 o regulaci provozní doby hostinských provozoven a umisťování herních zařízení) http://mestokyjov.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=7843&id_ktg=1508&archiv=0

Ve zkratce hospodským tato vyhláška svazuje ruce k podnikání v Kyjově. Omezení provozu: ne-čt 6:00-24:00; pa-so 6:00-2:00. Každý jsme byli mladí a skoro všichni jsme si zažili noční vracení ze zábavy. K bujarým oslavám patří odchody domů v ranních hodinách.

Tato vyhláška byla zřízena za účelem omezení nočních nepokojů ve městě. Co, ale v praktickém využití napáchala? Uškodila hospodským, kterým brání v podnikání a nepokoje pokračují. Zákaz nikdy nic nevyřešil! A hospody nemohou za noční vyřvávání ožralých. Přece, když se někdo bude chtít opít, tak si koupí láhev a vypije ji v parku, na autobusovém nádraží, doma atd…. Když někdo bude chtít vyřvávat, tak prostě bude vyřvávat. Hospody jsou jen jeden z mnoha prostředků jak si zakoupi alkohol. Jelikož hospody to vidí stejně, tak před několika lety hned začaly tlačit na město, aby nesmyslnou vyhlášku zrušilo.

Co město udělalo? Místo aby odlehčilo byrokracii, tak přidalo další papírování. Aby uklidnilo hospodské, muselo podepsat skoro všem výjimku z této vyhlášky.

Čili s problémem se to má teď, tak to: Lidi co ráno hulákají jsou tu pořád. Městu a hospodám přibila další byrokracie a vše plyne jak plynulo.

Proto chceme zrušit nesmyslnou vyhlášku a posílit na hlavních tazích nočních opilců hlídky.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.