• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Všechny štítky

Vyjádření pro Českou televizi

České Budějovice - 7.9.2012 - předseda KS Jihočeský kraj České pirátské strany odpovídá

Otázka: Co se v Jihočeském kraji za poslední čtyři roky nepovedlo a jak byste to řešili Vy?

Odpověď: Tak především se velké koalici ČSSD a ODS nepovedlo rozkrást posledních několik miliard evropských dotací, protože byly kvůli manipulacím zastaveny a zřejmě už nebudou nikdy proplaceny. Tady vidíme, že korupce není jenom odsypání části prostředků do soukromých kapes, ale že představuje obrovské ztráty pro společnost.

Potom se koalici přes veškerou snahu ještě nepodařilo zrušit šumavský národní park a vytěžit Šumavu.

Piráti za hlavní problém jižních čech považují klientelismus a aroganci vedení kraje. Je tady velká koalice, takže už se ani nesnaží hrát divadlo na pravici a levici, ale společně si dělí dotace a veřejné zakázky.

Je veřejným tajemstvím, že obě strany ovládá hlubocká mafie.

Vyjádření pro Český rozhlas

Volební vizitka Pirátů pro krajské volby 2012 – Jihočeský kraj

1. Teď máte přesně jednu minutu na představení programu své strany/hnutí/koalice… (k dispozici 60 sekund)

Piráti jsou mezinárodní hnutí. Máme zastoupení v Evropském parlamentu, v Německu jsme momentálně čtvrtou nejsilnější politickou stranou. Chystáme vznik strany na Evropské úrovni. Jsme liberálové a jde nám o svobodu, o obnovení demokracie. O současném stavu demokracie si neděláme iluze. Jsme stranou, která prosazuje občanská práva a přímou demokracii. Jsme známí jako obránci svobodného Internetu, ale to je vlastně nezbytná podmínka zachování demokracie. Naším nepřítelem jsou zájmové skupiny, které ovládají politiku. Pro krajskou politiku je pro nás nejdůležitější otevřít financování kraje kontrole veřejnosti a vtáhnout veřejnost přímo do rozhodování.

Hledáme placené zástupce do volebních komisí

České Budějovice - 2.5.2012 - stanovisko KS Jihočeský kraj České pirátské strany

Jak jistě víte, letošní rok, je rokem volebním. Na podzim nás čekají krajské a v některých obvodech i senátní volby. Protože hodláme prosazovat myšlenky absolutní transparence a přímé demokracie i na krajské úrovni, je účast Pirátů v krajských volbách samozřejmá a senát zvažujeme také.

Již nyní bychom Vám všem rádi nabídli možnost přivýdělku zastupováním České pirátské strany ve volebních komisích. Odměna za práci v komisi vyplacená městskými a obecními úřady je 1600 Kč předseda komise, 1500 Kč zapisovatel a 1300 Kč každý z členů. Člen volební komise musí být starší 18 let a musí být občanem ČR.

11.09.2012 30.09.2010
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.