• @ALL má oprávnění číst
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Jihočeský kraj

http://jih.pirati.cz/

Tato stránka není pravidelně aktualizována. Aktuální informace najdete v odkazu výše.

Krajské sdružení Jihočeský kraj

Jihočeští Piráti se zapojí do akce Ukliďme Česko, která proběhne dne 7.dubna na mnoha místech po celé České republice. Více informací zde.

Krajské sdružení Jihočeský kraj

Sdružuje Piráty z Jihočeského kraje. Zkontaktovat nás můžete například přes naše forum nebo některého z našich členů. Aktuální dění můžete sledovat na Velkém Bratru Facebooku

Zastupitelé

V Písku je zastupitelem člen Pirátů Martin Brož.

Na soběslavské radnici za vás bojují nezávislí Pirátští zastupitelé Martin Kákona a Iveta Matějů.

V Táboře jsme součástí hnutí JINAK!, které má tři zastupitele.

Náš člen Petr Steinbauer prosazuje Pirátský program ve spolupráci s Volbou pro město Trhové Sviny.

Co se děje v kraji

Jihočeští Piráti se sešli v Písku

náhled|vlevo

Jihočeští Piráti uspořádali v neděli 26. února již druhé setkání v letošním roce. Tentokrát se jejich dočasným přístavem stal Pí local club v Písku. Zhodnotili současnou situaci a pokračovali v přípravách na volby do Poslanecké sněmovny letos na podzim. Setkání bylo jako vždy otevřené veřejnosti.

Hlavním bodem programu byly, stejně jako na předešlém setkání, volby 2017. Primární volby neustále pokračují, členové strany v online hlasování rozhodnou o obsazení krajských kandidátních listin. V Jihočeském kraji se bude hlasovat v průběhu března. Jihočeský předseda Lukáš Kolářík oznámil svůj záměr kandidovat na leadera jihočeské kandidátní listiny a poděkoval všem přítomným za vyjádřenou podporu na pirátském fóru.

Byl představen krajský volební štáb, který se bude scházet jednou měsíčně, aby zhodnotil svou práci a úspěchy. Rovněž byl představen statut nově vznikajícího krajského mediálního odboru a finální podoba krajského rozpočtu na rok 2017. Hovořilo se také o několika zajímavých (nejen) Pirátských projektech, například o „Pirátech do hospod“ nebo „Ukliďme Česko“.

Předsedové místních sdružení pak shrnuli situaci na místní úrovni. Ve Strakonicích proběhla beseda s Ivanem Bartošem, který hovořil o kolektivních správcích autorských práv, bezpečnosti pohybu dat na internetu, kultuře či o projektu smart cities. 2. března se bude konat zasedání místního sdružení Strakonicko. V Českých Budějovicích proběhne 22. dubna koncert VyOsení a zasedání republikového výboru Pirátské strany. V Soběslavi to žije. Místní Piráti dostali pokutu za nepovolené shromažďování v počtu dvou lidí. V Písku chce místní sdružení zřídit depozitum pro kočky, velmi pravděpodobně se jim to podaří. V Táboře se Piráti zaměřují na čerpání informací ze zastupitelstva, z nichž některé jsou vskutku velmi zajímavé.

Piráti jsou otevřenou a transparentní stranou. Do diskuze se proto můžete zapojit i vy. Přijďte se podívat na naši další krajskou schůzi nebo navštivte setkání místních sdružení. O jednotlivých akcích budeme včas informovat.

Piráti Jihočeský kraj

Předseda Pirátů Ivan Bartoš besedoval o autorských právech a ochraně osobních dat. Přišel i strakonický starosta.

Ve čtvrtek 23. února zavítal na besedu do Strakonic Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany. Do komorního prostředí čajovny Na půdě si našly cestu dvě desítky posluchačů, mezi kterými byl také strakonický starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická veřejnost) či bývalá místostarostka města Písku Eva Veselá. Tématem byla současná aplikace autorského práva a ochrana osobních dat na internetu.

Účastníci byli zasvěceni do problematiky výběru poplatků kolektivním správcům autorských práv (OSA, Dilia, Intergram a další). Ivan Bartoš přítomným vysvětlil současnou praxi, kdy z autorské tvorby profitují organizace, které znesnadňují a zdražují přístup k uměleckým dílům. K autorům se přitom dostává menší část vybrané odměny. Hovořilo se i o paušálních úhradách za prázdné DVD a CD nosiče. Řada praktických dotazů na hosta večera pak byla právě od podnikatelů v cestovním ruchu a hotelnictví, kteří se potýkají s rostoucími paušálními platbami za provoz televize či rádia v jejich podnicích.

V další části besedy se Ivan Bartoš věnoval tématu bezpečnosti a ochrany osobních dat na internetu. Poukázal na potřebu lepšího povědomí každého z nás o bezpečném chování se na online prostoru. Hovořil se také na téma kultura a o myšlence „smart cities“ (chytrá města).

„Beseda se mi velmi líbila, dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Nejvíce mne zaujalo, jak je nakládáno s mými daty, o čemž jsem do této chvíle neměla moc tušení. Byla bych velmi ráda, kdyby se podobné akce v našem městě opakovaly,“ řekla Eliška Dušková, jedna z účastnic besedy.

„S lidmi je důležité mluvit. Vést s nimi rozhovor o věcech, které se jich přímo dotýkají. Vytvořit příležitost k diskuzi s odborníky, kteří můžou předat konkrétní zkušenost nebo přímo poradit. Proto jsem velmi rád, že si Ivan Bartoš udělal čas a přijel do Strakonic,“ pochválil akci předseda jihočeských Pirátů Lukáš Kolářík. „V budoucnu bychom chtěli podobnou besedu zopakovat. Zároveň bychom rádi její možná témata, například otevřenost místní samosprávy, prodiskutovali přímo s panem starostou města Strakonic, který nám už přislíbil společnou schůzku.„

Vyšel první jihočeský zpravodaj

V Jihočeském kraji vyšel pirátský zpravodaj. Jedná se o souhrn těch nejdůležitějších informací a akcí, které v lednu proběhly. Pokud si ho chcete přečíst, klikněte zde. Pokud chcete, aby Vám další zpravodaje chodily e-mailem, neváhejte kontaktovat jihočeskou koordinátorku.

Zastupitelé Soběslavi schválili holý nesmysl

Soběslavští zastupitelé v prosinci 2016 schválili novou vyhlášku “K zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku”. Obsahuje hned několik rozporuplných bodů, na kterých se však zastupitelé shodli většinou hlasů. O vyhlášce, která nerespektuje zákon, čtete dále zde

Volební rok 2017 zahájili jihočeští Piráti v Táboře

Jihočeští Piráti se v neděli 8. ledna sešli na své první letošní krajské schůzi. Jejich dočasným přístavem se stala hospůdka Na Kurtech v Táboře. Zhodnotili uplynulý rok a zahájili přípravy na volby do Poslanecké sněmovny letos na podzim. Setkání bylo jako vždy otevřené, protože veřejnost je u Pirátů vždy vítána.

Klíčovým bodem programu byly volby 2017 a příprava primárních voleb, v kterých členové strany v online hlasování rozhodnou o obsazení krajských kandidátních listin. V Jihočeském kraji se bude hlasovat v průběhu března. Na setkání vystoupil místopředseda Pirátů Jakub Michálek, šéf klubu zastupitelů Hlavního města Prahy, aby informoval o dění na republikové úrovni a přednesl plány na volební rok.

Piráti také probrali nový organizační řád, krajský rozpočet pro rok 2017 a zřízení krajského mediálního odboru. Nezapomněli ani na zhodnocení výsledků krajských voleb 2016. Představili se rovněž noví příznivci a zájemci o členství i nová krajská koordinátorka Jana Rohová.

Předsedové místních sdružení pak shrnuli situaci na místní úrovni. V Písku, kde mají Piráti zastupitele Martina Brože, se budou nově pravidelně konat sdílené neděle, kde budou moci ostatní Piráti i široká veřejnost komentovat a připomínkovat dění na radnici. V Soběslavi se zdejší Piráti potýkají s problémy s radnicí. Ačkoli mají v současné době dva zastupitele, setkávají se s nepochopením své činnosti a soustavnými pokusy jejich aktivity zastavit. V Českých Budějovicích se připravuje festival svobodné hudby Vyosení, tedy koncert kapel, které nespadají pod Ochranný svaz autorský (OSA). Na Strakonicku, v obci Katovice, proběhl v listopadu charitativní koncert Autumn night podporovaný místními Piráty.

Piráti jsou otevřenou a transparentní stranou. Do diskuze se proto můžete zapojit i vy. Přijďte se podívat na naši další krajskou schůzi nebo navštivte setkání místních sdružení. O jednotlivých akcích budeme včas informovat.

Piráti Jihočeský kraj

Autumn night 26.11.2016

Vyosení 9.10.2015

Dne 9.10.2015 proběhl v Písku v Divadle pod čarou další ze série minifestivalů bez účasti OSA Kdo přišel, určitě nelitoval, skvěle uvolněnou atmosféru můžete vycítit i z přiložené fotogalerie

FOTOGALERIE

Krajské předsednictvo

img_7362.jpg

hmac:5ea47c8d888dfd8082e2b9c8d381825a : regiony:jiznicechy:start

místopředsedové

hmac:cb10835da7db69f5e0096aa1c7b4cdbb : regiony:jiznicechy:start

koordinátorka

Místní sdružení

Krajské dokumenty

Volby v kraji

Podpora sdružení

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.