• @cen_koord has edit permissions
  • @cen_po has delete permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Prozkoumej naše posádky!

Tato stránka Ti odpoví na následující otázky:
  • Jak Piráti fungují?
  • Jak se lze zapojit?
  • Kam se lze zapojit?
  • S čím je možné pomáhat?
  • Jak, v čem a kde Piráti pracují?

Piráti se skládají ze spousty týmů!

Pirátská strana je různorodá a její činnost stojí na dobrovolnictví! Pirátští dobrovolníci jsou z řad členů a příznivců, ale i lidí z široké veřejnosti, které zajímá jen konkrétní téma či projekt. Místo má zkrátka každý, kdo má chuť se zapojit. A jsou to právě dobrovolníci, kteří podporují naše volené zástupce a pomáhají jim formulovat politická stanoviska. Proto si i naši volení zástupci snaží najít čas na trochu toho dobrovolnictví. Není to ale jen o politice a expertních tématech. Piráti mají celou řadu dalších aktivit.

Zaujalo Tě to? Tak mrkni dál na možnosti, kam se zapojit a nebo prozkoumej blíže náš způsob organizace.

Jak se zapojit?

Možností, jak se zapojit je více, každý si může vybrat takovou, která mu bude vyhovovat. Základní členění najdeš zde. Pokud už o zapojení uvažuješ, nejjednodušší bude kontaktovat koordinátora krajského sdružení, se kterým proberete všechny možnosti a naplánujete Tvou plavbu.

Kam se zapojit?

Zapojit se můžeš buď geograficky, v místě tvého bydliště, nebo tématicky, podle toho co tě zajímá a čemu se chceš věnovat. Další možností zapojení je absolvování stáže. Vše, co by tě o stážích mohlo zajímat, najdeš zde.

Geograficky

Pirátská sdružení

Setkej se s Piráty ve svém okolí. Krajská a místní sdružení tvoří územní členění Pirátů. Každé oblastní sdružení má své předsednictvo a místní diskusní fórum, kde se rovněž elektronicky jedná a hlasuje. Všichni společně jsou členy celostátního fóra, které se nejméně jednou ročně schází i na fyzické schůzi.

Komunální politika

Zajímá Tě komunální a krajská politika? Piráti mají zastoupení ve všech úrovních politiky. Od poslanců v Europarlamentu, senátorů a poslanců přes krajské zastupitele až po zastupitele měst a obcí. To, že jsme dosáhli úspěchu ve volbách i na komunální úrovni, je důkazem, že zapojit se je možné i zde!

Jednoduše zavolej či napiš koordinátorovi svého kraje. Případně se Naloď na palubu, dej nám vědět, kde a jak by si se chtěl do komunální politiky zapojit, a my se Ti ozveme.

Tématicky

Poslanci

Pirátští poslanci se už od roku 2018 věnují zákonodárné činnosti. Jejich výstupy můžeš sledovat v tiskových zprávách nebo ve speciální sekci Sněmovna, kde najdeš i postup plnění jednotlivých programových bodů.

Další poslance máme v Europarlamentu.

Pokud bys rád navštívil některého poslance v jeho poslanecké kanceláři, kontaktuj jeho asistenta/asistentku a domluv si schůzku. Kontakty na asistenty/asistentky najdeš na webu vždy u profilu daného poslance.

Výsledky pirátské práce i s možností filtrování najdeš zde.

Máš ambice být další pirátský poslanec nebo senátor? Ozvi se.

Programové týmy

Jednotlivým tématům, ke kterým se vážou reálná rozhodnutí pirátských zástupců, se věnují garanti. Garanti a jejich pracovní skupiny jsou týmy lidí, kteří se podrobně věnují vypracovávání našeho dlouhodobého programu. Diskuzi k jednotlivým programovým bodům můžeš sledovat na foru ZDE. Pro zapojení napiš danému garantovi, nebo do skupiny na foru. V rámci Poslanecké sněmovny vznikly resortní týmy odpovídající svým členěním jednotlivým ministerstvům.

Krajské a místní expertní týmy

Tzv. KETy a METy sdružují odborníky, ale i zapálené nadšence jednotlivých programových bodů a dlouhodobých odborných témat Pirátů. Spojují tak Tvojí místní příslušnost s tématy, které Tě zajímají, neboť se nachází na krajské či místní úrovní. O KETkách ve Tvém kraji se dozvíš na foru. Takhle platforma je naprosto ideální pro vstup do našich odborných kruhů. Neboj se tedy připojit na forum a reagovat, nebo požádej o propojení krajského koordinátora.

E-learning

Rozjíždíme projekt systematicky vedeného neformálního online vzdělávání. Těšit se můžete na webináře, Pirátský Moodle a další formy e-learningu zaměřené na témata, která vás zajímají. Seznam plánovaných webinářů a studijní materiály naleznete zde.

Pro dezorientované nováčky máme e-learning kurz Pirátské začátky. Cílem kurzu je předat nováčkům základní informace o fungování strany a systémů, možnostech zapojení, ale zároveň je to i agregátor již existujících návodů - ideální pro ty, kteří si neví rady s fórem a dalšími systémy, kterých není zrovna málo :-). Skvělé je, že většina lekcí nepotřebuje k otevření pirátskou identitu, čili je může číst i úplný nováček.

S čím můžeš pomoci?

Snažili jsme se to naznačit už výše. Pomoc je možná v odborných tématech na více úrovních - programové a resortní týmy, přímá spolupráce s poslanci, účast v KET. Zapojit se můžeš také na místní úrovni, ať již uvnitř Pirátů - krajská a místní sdružení, nebo na úrovní místních celků - komunální a krajská politika. Spousta z Vás má ale chuť přiložit ruku k dílu jinak. I to je samozřejmě možné. Nejsme jen politická strana, ale také otevřená komunita lidí. V mnoha krajích se konají dobročinné a komunitní akce pod naší záštitou - například guláše pro potřebné, swapy, úklidy okolí a podobně. Všechny naše akce najdeš v pirátském kalendáři.

A když si nejsi čímkoli jistý/á opravdu se neváhej obrátit na naše koordinátory. Je to jejich práce, ale nejen to! Jsou to skvělí lidé, které jejich práce baví a kteří udělají maximum pro to, aby jsi se mohl/a zapojit přesně tam, kde je Tvé místo.

Zobrazit štítek

Skrýt štítek

složka:
Personální odbor
osoba:
marcela_sroubkova
adresát:
Nováčci
tag:
posádky, sdružení
stav:
dokončený
aktualizace:
13.05.2020

Na tento návod odkazují tyto stránky.

Toto je jeden z mnoha návodů.

21.02.2020 16:46 · vojtech.pikal
© Piráti, 2023. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
po/posadky.txt · Poslední úprava: 21.09.2023 08:04 autor: jana.kolarikova