• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Zbyněk Konvička

Zbyněk Konvička

Narodil jsem se 25. března 1975 a od roku 2016 jsem se stal členem místního sdružení Piráti Písecko. Pocházím ze Strakonic, ale od roku 2008 žiji v Písku.

Vystudoval jsem Gymnázium ve Strakonicích a Sociálně-právní akademii v Prachaticích. V průběhu studia jsem se specializoval na humanitní vědy a sociální oblast.

V letech 1992-1997 jsem hrál v pop-punkové kapele regionálního významu Apples, s níž jsme vydali 4 demosnímky a odehráli téměř šest desítek koncertů.

V letech 1996-1998 jsem pracoval jako okresní protidrogový koordinátor na Okresním úřadě ve Strakonicích. Zabýval jsem se především primární protidrogovou prevencí na školách v okrese Strakonice a zastával principy racionální protidrogové politiky s důrazem na informovanost a kvalitní trávení volného času před represivními zákazy.

V letech 2000-2018 jsem pořádal desítky rockových a folkových koncertů pod hlavičkou Společnost za práva zrcadel. Od roku 2010 jsem členem spolku Pod čarou, provozující alternativní kulturní scénu Divadlo Pod čarou v Písku.

Prošel jsem jako redaktor několika redakcemi regionálních novin - Listy Strakonicka, Písecký deník a Písecké postřehy. Pracoval v mezičase také jako vychovatel, projektový manažer, skladník a obchodní zástupce.

Od roku 2010 doposud pracuji v neziskové organizaci „Institut pro památky a kulturu“ jako redaktor. Každý den aktualizujeme internetový portál PROPAMÁTKY, vydáváme stejnojmenný časopis a pořádáme konference o obnově a financování památek.

Mým velkým zájmem je sledovat veřejné a kulturní dění v Písku, v republice i ve světě, a aktivně se k němu vztahovat. Od roku 2014 jsem členem Osadního výboru Hradiště, městské části Písku, kde se s kolegy snažíme především o propojování místní komunity prostřednictvím kulturně-společenských a sportovních akcích.


Od roku 2017 jsem vedoucím mediálního odboru jihočeských Pirátů.

V roce 2017 jsem kandidoval poprvé, a to do sněmovních voleb jako člen Pirátské strany za krajské sdružení Jihočeský kraj.

V roce 2018 kandiduji za Piráty v komunálních volbách do zastupitelstva města Písku.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.