• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Ing. Vojtěch Vopařil

vojtech_voparil.jpg

Vojtěch Vopařil (* 31. srpna 1989) je od září 2013 členem Pirátů v rámci středočeského sdružení, od roku 2010 do srpna 2013 byl registrovaným příznivcem. Jeho bydlištěm je město Beroun.

Vystudoval všeobecné osmileté gymnázium a poté bakalářský obor Softwarové inženýrství a magisterský obor Webové a softwarové inženýrství na Fakultě informačních technologií ČVUT. Dříve krátce pracoval jako IT podpora na MPSV, jinak jako programátor na volné noze.

Internet je jeho druhý domov, a proto se zasazuje, aby nadále zůstal tak otevřený, jak je. Mezi politické oblasti, kterým věnuje nejvíce zájmu, jsou svobodný přístup k informacím, státní transparence a snížení byrokracie pro podnikání. Jeho vizí je moderní stát, který bude občanovi dobrým pomocníkem, ale který se zároveň nebude pasovat do role občanova rodiče.

Žije a jedná většinou poměrně konzervativně, ovšem liberálnost pro něj není sprosté slovo, naopak.

Jeho názory lze sledovat na blogu na iDNES, kritické facebookové stránce Vojtěch Vopařil - Zeď kritiky a dále v diskuzích na internetových zpravodajských serverech, zejména iDNES.cz a Novinky.cz, kam aktivně přispívá.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.