• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Viktor Mahrik

Toto je starší verze dokumentu!


Viktor Mahrik

ASCII

Viktor Mahrik (* 21. dubna 1982) je 4. místopředsedou krajského sdružení Praha, garantem programového bodu Rovnoprávnost a spolupracuje s kanceláří senátora Libora Michálka. Viktor se narodil a působí v Praze a rád by za Piráty kandidoval do Parlamentu (kandidátská řeč je níže).

Vystudoval gymnázium v Praze 6 v Arabské ulici, kde získal klasické vzdělání. V průběhu studia na VŠ se zabýval matematikou, pedagogikou, informačními technologiemi a nyní studuje Řízení podniku a podnikové finance na VŠFS.

Během studia se zabýval vzděláváním seniorů v oblasti IT a působil jako lektor rekvalifikačních kurzů. V současné době pracuje jako specialista internetových výzkumů ve společnosti MEDIARESEARCH a má na starosti výzkum měření návštěvnosti českého internetu.

V rámci svého působení v Pirátské straně by Viktor rád přispěl k tomu, aby se lidé spojili a začali spolupracovat na pozitivní změně politiky a společnosti. Česko by mělo být zemí, ve které budou mít lidé rovné postavení bez ohledu na pohlaví, věk, rasu, a přesvědčení.

Mezi Viktorovy zájmy patří internet, kultura a sebevzdělávání.

<!– Miniblog –>

Kandidátská řeč v rámci primárek:

Rád bych za Piráty kandidoval do Parlamentu. Jako Pirát bych komunikoval bych přímo se členskou základnou (pokud možno bez umělých spojek), zveřejňoval bych pracovní materiály, poodhalil zákulisí jednání, diskutoval s vámi o zákonech. Tímto bych tak částečně naplnil jeden za záměrů Pirátů: Zapojit veřejnost do legislativního procesu. Samozřejmě bych také prosazoval Pirátský program, nicméně prosadit některé změny zákonů může být běh na dlouhot trať. Zapojit ale členskou základnu a veřejnost, to se může udělat okamžitě po dobytí parlamentu.

Jako garant programového bodu rovnoprávnost bych předložil minimálně zákon o sociálním bydlení, který ČR potřebuje jako koza drbání. Je to sice jen malý krok k zlepšení sociální situace v některých oblastech, ale je podstatný.

Vzhledem k tomu, že jsem jako výzkumník zodpovědný za to, aby se nám do výzkumné metodiky a do dat nedostaly žádné blbosti, v parlamentu bych hlídal, aby se nám nedostali blbosti do našich zákonů. Již nyní se podílím na připomínkování zákonů pro našeho senátora Libor Michálka, čili mám představu, co to znamená. Další dovednosti jak se pohybovat v politickém prostředí, jednat a vyjednávat jsem získal při účasti a později i přípravě Pražského Modelu Spojených národů. Věřím tedy, že bych byl dobrý poslanec, který by zvýšil transparenci jednání v poslanecké sněmovně.

E-mail: Viktor.Mahrik@pirati.cz

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/viktor_mahrik.1378200070.txt.gz · Poslední úprava: 03.09.2013 09:21 autor: Viktor Mahrik