• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Tomáš Vích

Tomáš Vích

tomas_vich.jpg

Tomáš Vích (*1967) byl od roku 2014 sympatizant a od roku 2018 je člen Pirátské strany. Tomáš pochází z Prahy, kde žije a pracuje, od podzimu 2018 je za Piráty uvolněný zastupitel na Praze 1 a předseda komise územního rozvoje a komise životného prostředí.

Vystudoval obor Architektura a urbanismus na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde získal titul Ing.arch.. V průběhu studia se specializoval na přirozenou architekturu a urbanismus, pracoval na řadě projektů rekonstrukcí a novostaveb.

Po praxi v ateliéru architekta Michala Sborwitze, kde spolupracoval na studiích pro Pražský hrad a na rekonstrukci Muzea umění Olomouc, založil v roce 1995 vlastní architektonický atelier AAVÍCH, kde se specializuje na stavby a rekonstrukce rodinných domů a vil a účastní se soutěží na veřejné stavby. Od roku 2006 pracuje i jako nezávislý publicista, teoretik a kritik architektury v řadě médií a věnuje se estetice architektury a obnově zničených měst a zapojil se do veřejných debat, což ho přivedlo ke komunální politice. V roce 2009 založil Revue Beau! https://beau.wgz.cz V letech 2011-14 byl členem www.PragueWatch.cz provozující internetovou mapu pražských kauz, v letech 2012-18 by členem dozorčí rady a stavovského soudu České komory architektů www.cka.cz a v letech 2014-18 byl ve správní radě Společnosti Petra Parléře http://cenapp.cz, která organizuje architektonické soutěže. V roce 2018 mu v nakladatelství Togga vyšlo urbodrama „Náměstí Sametové revoluce“ www.kosmas.cz/knihy/244133/namesti-sametove-revoluce Angažuje se v aktivitách souvisejících s ochranou a tvorbou zdravého a transparentně spravovaného města. Jeho zájmy jsou historie, fotografování, cestování a jízda na snowboardu. S ukrajinistkou Lenkou Víchovou, která vydává časopis Ukrajinský žurnál http://ukrzurnal.eu/cze.archive.html, má dvě děti a bydlí na Starém Městě u Týnského chrámu.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.