• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Tomáš Tožička

tomas_tozicka.jpg

Tomáš Tožička (20.12.1966)

Původní profesí jsem technik a před rokem 1989 jsem pracoval jako předák v provozu. Po roce 1989 jsem vystudoval Teologii v Praze a Atlantě a následně založil v na Mostecku komunitní centrum, vybudoval azylový dům pro matky a věnoval se práci s nezaměstnanými. Od roku 1999 se věnuji mezinárodní agendě. Organizovali jsme paralelní konference v průběhu zasedání Mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové banky v Praze (2000) a při zasedání NATO (2002).

Dnes se věnuji především teorii a praxi regionálního rozvoje u nás i v zahraničí – na základě zkušeností z projektů – BRD a ČR (komunitní rozvoj), Zambie, Angola, Bangladéš (elektrifikace venkovských oblastí).

S mojí prací souvisí i snaha o reformu politik mezinárodních institucí. Dva roky jsem působil jako spolupracovník Ekumenického týmu při OSN v New Yorku se zaměřením na mezinárodní finanční reformu a kontinuálně se snažím ovlivňovat i politiku EP, což se díky kontaktům na některé zahraniční poslance EP celkem daří. Podařilo se prosadit textové změny některých dokumentů a vydat zprávu EP na základě našich požadavků.

Jsem ženaty se Sašou Uhlovou - publicistkou a fotografkou a mám čtyři syny.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.