• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » tomas_sidlo

Tomáš Šídlo se narodil v Praze v srpnu 1968.

Vystudoval programátorskou větev gymnázia Arabská v Praze 6, zde dostal přezdívku podle oblíbeného programovacího jazyku (Pascal), poté studoval geodézii a dálkový průzkum země na ČVUT v Dejvicích, kde i stávkoval a považuje se za dítě listopadu 89. V letech 1990-5 studoval sociologii na FF a FSV UK, kde se zabýval mj. dílem Michela Foucalta, sociologií politické a podnikové změny a antropologicko sociologickým pohledem na šamanismus. Během studia strávil 3 semestry na George Washington University ve Washingtonu DC, kde studoval sociologii, finance a aikido. V roce 2008 si vzdělání doplnil postgraduálem z finančního a strategického řízení firem na Dartmouth College v Novém Hampshire.

Pracovně začal poradenstvím u pražské a washingtonské pobočky auditorské firmy KPMG. V následujících letech řediteloval výrobci kosmetiky Dermacol, vydavateli týdeníku Respekt Publishing, obchodníku s cennými papíry BBG Finance a dalším českým podnikům. Souběžně od roku 2001 provozuje jeho firma několik lékáren různě po Čechách.

Dobrovolně od roku 2012 působí v čestných funkcích ve správní radě Skautské nadace Jaroslava Foglara (nyní jako předseda, www.skautskanadace.cz). Tým nadace po mnoha peripetiích vybojoval pro české skauty dědictví po spisovateli Jaroslavu Foglarovi včetně autorských práv na jeho knížky. Nadace při licencování autorských práv nevědomky postupuje pirátským způsobem: k nekomerčnímu užití je dává zdarma či za záporný poplatek čili grant, ke komerčnímu užití je dává za podíl na zisku, který poté daruje na rekonstrukci skautských kluboven.

K lokální politice se dostal, když si radnice Prahy 6 v roce 2011 usmyslela potajnu vykácet staleté lípy v místě jeho bydliště. Nejdřív chtěl jako člověk z ulice radnici domluvit, že se nemají stromům i lidem dělat nepříjemnosti. Radnice si myslela, že si z ní jen dělá legraci. Pak se sousedy pochopili, že občanské sdružení může do věcí mluvit víc než jednotlivec a po čtyřleté komplikované právní bitvě většinu stromů zachránili. Přitom se dozvěděli spoustu věcí o světě i o místní radnici, takže v roce 2014 kývl na nabídku Starostů a nezávislých, aby zastupoval občanský sektor v radničním finančním výboru (zastupuje dosud) i v radniční komisi územního rozvoje (zastupoval do roku 2016) a radnici ve školské radě ZŠ Na Dlouhém lánu (zastupoval do konce roku 2017). Přišel s nápadem na stránku spolků v radničních novinách Šestka, prosadil ho, a prvních pár vydání také z většiny sepsal (http://www.praha6.org/spolky-do-sestky.html). Nyní s přáteli ze sdružení spolků Společně pro Šestku (www.prahasest.cz, www.praha6.org) sbírají data ke změně Metropolitního plánu (www.praha6.org/mpp).

Má rád, když se svět sune k lepšímu, zejména na Praze 6, kterou miluje a většinu života v ní žije. Piráti to mají podle všeho nastavené tak, aby se jejich přispěním svět k lepšímu sunul, takže po mnoha letech přesvědčování od XChaosse je začal podporovat, od roku 2018 za ně zasedá v zastupitelstvu Prahy 6 a v jejich dresu zasedá v kontrolním a finančním výboru zastupitelstva městské části. Mimoto vede komisi Magistrátu hlavního města Prahy pro udělování grantů dětským a mládežnickým organizacím a je členem dozorčí rady infrastrukturní společnosti Technologie hlavního města Prahy a.s.

Nemá rád plané filozofování. Planost filozofování by měl umět kvalifikovaně určit, má na to titul z http://leadership.tuck.dartmouth.edu i z www.ff.cuni.cz :-).

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.