• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Tibor Vansa

Tibor Vansa

tibor_vansa.jpg

Tibor Vansa (* listopad 1983)

garant programového bodu Finance

Pocházím z Rychvaldu (Ostravsko), ale od dob studií žiji trvale v Praze. Vystudoval jsem Matematicko-fyzikální fakultu UK, obor ekonometrie. V Praze 4 žiji od dob svých studií na Matematicko-fyzikální fakultě UK, kde jsem absolvoval obor ekonometrie. Poté jsem pracoval 8 let v bance jako analytik rizikovosti klientů. V rámci své pozice jsem také řídil správu a vývoje databází, vypracovával makroekonomické modely nebo připravoval retailový rozpočet banky. Když jsem se stal v lednu lídrem na Praze 4, podal jsem výpověď a od té doby se snažím proniknout do práce zastupitele. Nechci si to jen odsedět, ale začít věci hned od začátku měnit, a to bez důkladné průpravy nelze. Jsem ženatý a mám 3-letou dceru.

K aktivní politice jsem se dostal ze zvědavosti před posledními parlamentními volbami, kdy jsem se jako ambasador zapojil do Rekonstrukce státu. Osobně získal podpisy 12 současných poslanců, 2 senátorů a Andreje Babiše. To mne přivedlo k poznání, jak i malá skupina aktivních občanů toho může poměrně hodně ovlivnit. Proto jsem v létě 2016 vstoupil do Pirátské strany.

Piráty jsem si vybral, neboť jako jediné straně ji lze věřit její důraz na transparentnost veřejné správy a boj proti korupci, a i program celkově je mi velmi blízký. V Pirátské straně se chci věnovat především ekonomickým tématům. Spíše než ekonomický směr bych uvedl autory, jejichž četba mne nejvíce ovlinila: Thomas Piketty, Tomáš Sedláček, David Graeber, Joseph Stiglitz, Ha-Joong Chang.

Kromě Pirátů jsem od podzimu 2016 členem spolku Idealisté. Členem spolku jsem, protože jsou mi jeho názory, témata a hodnoty blízké, a myslím že je zde i velká shoda s tématy Pirátů. Konkrétně jde o boj s daňovými úniky nadnárodních korporací, důraz na boj proti korupci, výši platů v ČR, odpor vůči CETA a TIPP. V čem se s Idealisty neshodnu, je názor na to, ve které politické straně tyto témata primárně prosazovat.

Svůj aktivní občanský život jsem započal v Hnutí Brontosaurus, dobrovolnické organizaci na ochranu přírody a památek, kde jsem byl 2 roky předsedou jejich Pražského článku ZČ HB Rozruch. Věkově jsem ale organizaci trochu odrostl a v tuto chvíli již jezdím na akce pouze jako účastník akcí pro rodiny. Jako organizátor akcí zaměřených na rozvoj osobnosti jsem působil i ve sdružení Velký vůz, kde jsem organizoval zimní outdoorové akce.

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.