• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Bc. Tadeáš Král

Tadeáš Král aka Teodor Kravál, narozen 14. března 1991 v Plzni, spisovatel, textař, muzikant a markeťák. Pochází z Lokte, z něhož od 6 . třídy dojížděl na karlovarské gymnázium.

Dokončil bakalářské studium v oboru Mediálních studií na FSV UK, kde následně nedodělal magistra, pracoval v mediálním korporátu jako specialista sociálních médií, spravoval profily a vytvářel obsah na socialu, psal reklamní texty, překládal z angličtiny, podílel se na kampaních, vytvářel krátké televizní scénáře a monitoroval média. V současnosti pracuje jako metodik pro vzdělávání a věnuje se oblasti čtenářské a mediální gramotnosti. V Krajské knihovně Karlovy Vary vede kurzy Storytelling v popkultuře a Literatura je nudná. Ovládá angličtinu a ruštinu.

Publikuje svoje texty v literárních časopisech, účastní se literárních soutěží a představuje svoji básnickou sbírku, kde se dá. V létě roku 2016 vydal samonákladem sbírku Přehnaných nadějí 43, na jaře roku 2017 vyšla sbírka Pavilon Balast pod vydavatelstvím H_aluze. Považuje se také za znalce nemainstreamového komiksu.

Hraje na kytaru, housle, klarinet, saxofon, baskytaru a foukací harmoniku. Zabývá se na amatérské úrovni stavbou kytar. Nejvíce poslouchá rock 60. let a jazz 30. – 70. let. Má rád filmy Martina Scorseseho, Jima Jarmushe, Wese Andersona, Aki Kaurismakiho či Woodyho Allena. Rád sleduje nové trendy v masmédiích, zabývá se především intertextualitou. Zároveň je jeho zálibou také historie médií v kontextu vývoje moderní společnosti. Zajímá se o politiku na všech úrovních. Je autorem blogu a facebookové stránky Ostré lokty, která si klade za cíl glosovat loketskou komunální politiku, ať už komiksovými stripy, satirickými hesly či delšími články. V roce 2016 také napsal řadu fiktivních článků pro web AZ247.cz (Autentickezpravodajstvi.cz), parodujících mimo jiné proruskou propagandu, přičemž za největší úspěch považoval, když těmto nesmyslným článkům skutečně někdo uvěřil. Rád běžkuje po Krušných horách, běhá po lesích a hraje nohejbal.

Kontakt

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.