• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Bc. Stanislav Štipl

Stanislav Štipl (* 8. března 1989) je členem Pirátské strany od roku 2012. Od března 2013 do ledna 2015 byl členem Republikového výboru, od ledna 2015 je vedoucím Technického odboru. Standa pochází z Hradce Králové.

Vystudoval obor Elektrotechnika a informatika na FEL ČVUT v Praze, kde v roce 2012 získal titul Bc. V současnosti studuje magisterský obor Webové a softwarové inženýrství na FIT ČVUT.

Od roku 2007 pracuje v oboru IT pro CK Alvarez. Díky spolupráci s touto firmou se dosala nejen k cestování (z mimoevropských destinací Maroko a Indie), ale také k dalším společnostem s nejrozmanitější nabídkou zboží a služeb. Věnuje se zejména programování webových aplikací v PHP/Nette.

Pirátům fandil od založení strany. Neskromně tvrdí, že o některých specifických programových bodech samostatně uvažoval již mnoho let před tím, než strana vznikla. Členem strany se stal před krajskými volbami v roce 2012, kdy vedl krajskou kandidátku.

„Moderní technologie mají lidem usnadňovat život, ne být zneužívány pro jejich šikanování. Piráti jsou lidé, kteří jsou si vědomi změn, kterými společnost prochází. Každých 20 let se ve společnosti zvedne vlna, která změní zaběhané pořádky. Každá doba měla své piráty.“

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.