• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Šárka Sedláčková

Narodila jsem se a žiju v Praze v centru, v místě, kde se stýká Praha 2 a 3. Část roku žiju taky v malé vesnici na sever od Prahy u Vltavy, kde je po mých prarodičích hospodářství se zahradou, ve které laboruji v permakultuře. Jsem vdaná, mám 2 (dospělé) děti, dcera studuje VŠ v zahraničí, syn je na pražské střední škole.

Vzdělání a pracovní zkušenosti

Absolvovala jsem AVU na Letné, kde jsme prožili sametovou revoluci, okupační stávku u cyklostylu a s výjezdy mimo Prahu. Diplomovala jsem v roce 1995, už se čtyřletou dcerou, se sochami s instalovanými barevnými TV obrazovkami uvnitř poloprůsvitných těl. Jako diploma supplement mám pedagogické minimum, státnice z dějiny umění a architektury. Po škole jsem kombinovala práci s péčí o děti, účastnila se výstav, učila jsem ve výtvarném kroužku základní školy. Asi 10 let jsem šéfovala skupinu řemeslníků, navrhovala jsem a realizovali jsme specializované zakázky na pomezí designu a umění, někdy i rekonstrukce starých objektů. Prostředí projektování, staveb a rekonstrukcí, kde jsem dlouhodobě spolupracovala s lidmi z velmi odlišných sociálních skupin, od kopáčů, přes zedníky, řemeslníky, umělecké profese, až po šéfy stavebních firem, obchodníky s luxusem a bohaté investory, mi přineslo spoustu poznání, a hodně mě to ovlivnilo, včetně toho, jak dnes uvažuji o sociálních otázkách a o společnosti. Poté jsem 10 let pracovala v neziskové organizaci v Praze jako projektová manažerka, iniciovala jsem nebo produkovala v rámci spolku i výstavy a akce, ekologické záměry, dílny a workshopy.

Moje oblasti

Kultura, kvalita veřejného prostoru, ekologie, kvalitní školství, demokratizace plánování a participace obyvatel na plánování a rozpočtu města, sociální oblasti. Zajímá mě kultura, historie, humanitní vědy obecně.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.