• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • virtual_user has read permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Róbert Čuma

robert_cuma.jpg

Róbert Čuma (* 19. ledna 1977) předseda KS Jmk v Pirátské straně, předseda dozorčí rady STAREZ-SPORT a.s.

Od roku 1989 žije v Brně. Je jednatelem společnosti AIR SHAPE production s.r.o, která vyrábí venkovní reklamu.

O politiku se vždy zajímal, ale dlouho neexistovala žádná strana, která by reprezentovala jeho názory a pohled na svět. V roce 2012 objevil Piráty, byl přijat za člena a od té doby byl opakovaně zvolen do předsednictva Jihomoravského krajského sdružení.

Několik let působil rovněž v Republikovém výboru, jako krajský zástupce, ale také jako zástupce celostátního fóra.

Byl jedním z iniciátorů pomoci nespravedlivě stíhaným growshopům, v pilotní kauze Piráti uhradili část nákladů na soudní řízení majitelům brněnské společnosti Mazar.

Vadí mu rozkrádání veřejných prostředků, intolerance a posilování sledovacích technik, které mají ambice obsáhnout všechny aspekty našich životů pod záminkou větší bezpečnosti občanů.

Nelíbí se mu, že 1% nejbohatších vlastní prakticky celý svět. Vadí mu, že korporace využívají k vytváření profitu infrastrukturu státu, ale větší část zisků vyvádí jinam.

Uvědomuje si, že svoboda projevu je klíčovým prvkem demokracie.

Bojuje za legalizaci marihuany, protože nechápe, jak může být konopí oficiálně uznaným léčivem a zároveň látkou, za jejíž držení/pěstování/prodej můžete být trestně stíháni.

Ví, že žijeme v časech celospolečenské změny. Kvůli stále akcelerující robotizaci a automatizaci zanikne v blízké budoucnosti velká část stávajících pracovních míst ve výrobě, ale i ve službách.

Po komunálních volbách v roce 2015 byl RMB nominován do dozorčí rady společnosti STAREZ-SPORT a.s., která jej zvolila předsedou.

Hraje tenis, plave a jezdí na kole. Hodně čte. Zbytek volného času tráví ve společnosti svých blízkých a hraním počítačových her.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.