• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Petr Vileta

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
lide:petr_vileta [24.07.2014 00:00]
Petr Vileta
lide:petr_vileta [24.12.2018 20:58] (aktuální)
Petr.Vileta volby 2018
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Petr Vileta ====== ====== Petr Vileta ======
  
-{{ :​lide:​petr_vileta.jpg?​nolink&​300|Petr Vileta}} (* 6.7.1956 v Plzni, † //zatím ne//) je vedoucí finančního odboru. Je ženatý od roku 1980, pořád s tou samou ženou, a bezdětný.+{{ :​lide:​petr_vileta.jpg?​nolink&​300|Petr Vileta}} (* 6.7.1956 v Plzni, † //zatím ne//). Je ženatý od roku 1980, pořád s tou samou ženou, a bezdětný.
  
 Od útlého dětství jej přitahovala technika. Všechny své hračky rozebíral, a na rozdíl od jiných dětí, pak i skládal do původního funkčního stavu. Později se jeho vztah k technice zaměřil konkrétněji na elektrotechniku. Po absolvování devítileté základní školy pak bylo samozřejmé,​ že vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni a zakončil ji maturitou. Od útlého dětství jej přitahovala technika. Všechny své hračky rozebíral, a na rozdíl od jiných dětí, pak i skládal do původního funkčního stavu. Později se jeho vztah k technice zaměřil konkrétněji na elektrotechniku. Po absolvování devítileté základní školy pak bylo samozřejmé,​ že vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni a zakončil ji maturitou.
Řádek 17: Řádek 17:
 Po převratu v roce 1989 si založil živnost na prodej a opravy počítačů a programování a podal svoji poslední výpověď ze zaměstnání. Od té doby je osoba samostatně výdělečně činná, tedy OSVČ, tedy živnostník (od výroku Jana Mládka, člena ČSSD, se též příležitostně označuje slovem [[http://​zpravy.idnes.cz/​cssd-predstavila-sve-danove-plany-po-volbach-f3z-/​domaci.aspx?​c=A130316_130536_domaci_kop|parazit]].) Po převratu v roce 1989 si založil živnost na prodej a opravy počítačů a programování a podal svoji poslední výpověď ze zaměstnání. Od té doby je osoba samostatně výdělečně činná, tedy OSVČ, tedy živnostník (od výroku Jana Mládka, člena ČSSD, se též příležitostně označuje slovem [[http://​zpravy.idnes.cz/​cssd-predstavila-sve-danove-plany-po-volbach-f3z-/​domaci.aspx?​c=A130316_130536_domaci_kop|parazit]].)
  
-V červenci roku 2009 vstoupil do čerstvě založené České pirátské strany, protože mu její cíle připadaly velmi sympatické. Volnost, svoboda, poctivost, to je to, co je i jeho životním krédem. V krajské organizaci Plzeňského kraje byl zvolen místopředsedou a na Celostátním fóru v Albrechticích v roce 2009 byl zvolen do [[kk:​|kontrolní komise]]. Po skončení mandátu v kontrolní komisi byl v roce 2011 zvolen do [[rv:​|republikového výboru]], kde mu skončil mandát v roce 2013. V roce 2012 byl zvolen vedoucím [[fo:​|finančního odboru]]. ​Od roku 2013 zastupuje ​Piráty v  [[http://​www.plzensky-kraj.cz/​cs/​kategorie/​komise-pro-otevreny-kraj-rpk?​sekce=all|Komisi pro otevřený kraj Rady Plzeňského kraje]]. V roce 2014 byl opět zvolen vedoucím [[fo:​|finančního odboru]] na další dvouleté období.+V červenci roku 2009 vstoupil do čerstvě založené České pirátské strany, protože mu její cíle připadaly velmi sympatické. Volnost, svoboda, poctivost, to je to, co je i jeho životním krédem. V krajské organizaci Plzeňského kraje byl zvolen místopředsedou a na Celostátním fóru v Albrechticích v roce 2009 byl zvolen do [[kk:​|kontrolní komise]]. Po skončení mandátu v kontrolní komisi byl v roce 2011 zvolen do [[rv:​|republikového výboru]], kde mu skončil mandát v roce 2013. V roce 2012 byl zvolen vedoucím [[fo:​|finančního odboru]]. ​V letech ​2013-2016 zastupoval ​Piráty v  [[http://​www.plzensky-kraj.cz/​cs/​kategorie/​komise-pro-otevreny-kraj-rpk?​sekce=all|Komisi pro otevřený kraj Rady Plzeňského kraje]]. V roce 2014 byl opět zvolen vedoucím [[fo:​|finančního odboru]] na další dvouleté období. ​V současné době je opět jen prostý člen strany. 
 + 
 +Kromě své manželky, živnosti, psa a Pirátské strany se opět začal věnovat psaní a přispíval na svůj blog na [[http://​blog.aktualne.centrum.cz/​blogy/​petr-vileta.php|Aktuálně.cz]]. 
 + 
 +V krajských volbách 2016 kandidoval na druhém místě samostatné kandidátky České pirátské strany, ale Piráti získali jen [[http://​volby.cz/​pls/​kz2016/​kz311?​xjazyk=CZ&​xdatum=20161007&​xkraj=3|3,​82% hlasů]] a tedy žádný mandát.  
 + 
 +Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 kandidoval v Plzeňském kraji na 6. místě kandidátky a nebyl zvolen. 
 + 
 +V komunálních volbách v roce 2018 kandidoval na magistrát i obvod Plzeň 2-Slovany a byl zvolen: 
 +  * neuvolněným zastupitelem města Plzně 
 +  * neuvolněným členem finančního výboru města Plzně 
 +  * neuvolněným zastupitelem městského obvodu Plzeň 2-Slovany 
 +  * neuvolněným místopředsedou finančního výboru městského obvodu Plzeň 2-Slovany 
 +a stal se tedy úspěšným kumulátorem směšně placených funkcí. :-)
  
-Kromě své manželky, živnosti a Pirátské strany se opět začal věnovat psaní a přispíval do [[http://​neviditelnypes.lidovky.cz/​novinari.asp?​idnov=1473|Neviditelného psa]] a později na svůj blog na [[http://​blog.aktualne.centrum.cz/​blogy/​petr-vileta.php|Aktuálně.cz]]. 
 ===== Rozhovory a komentáře ===== ===== Rozhovory a komentáře =====
 {{rss>​http://​blog.aktualne.centrum.cz/​export-blog.php?​blog_name=petr-vileta 4 description}} {{rss>​http://​blog.aktualne.centrum.cz/​export-blog.php?​blog_name=petr-vileta 4 description}}
© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/petr_vileta.1406160040.txt.gz · Poslední úprava: 24.07.2014 00:00 (upraveno mimo DokuWiki)