• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Petr Vileta

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
lide:petr_vileta [19.03.2012 03:03]
Petr Vileta
lide:petr_vileta [24.12.2018 20:58]
Petr.Vileta volby 2018
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Petr Vileta ====== ====== Petr Vileta ======
  
-{{ :lide:petr_vileta_hlava.jpg?​nolink&​200|Petr Vileta}} ​se narodil ​6.7.1956 v Plzni, ​kde žil a žije dodnes. Je ženatý od roku pořád s tou samou ženou a bezdětný. ​+{{ :lide:petr_vileta.jpg?​nolink&​300|Petr Vileta}} ​(* 6.7.1956 v Plzni, ​† //zatím ne//). Je ženatý od roku 1980, pořád s tou samou ženoua bezdětný.
  
 Od útlého dětství jej přitahovala technika. Všechny své hračky rozebíral, a na rozdíl od jiných dětí, pak i skládal do původního funkčního stavu. Později se jeho vztah k technice zaměřil konkrétněji na elektrotechniku. Po absolvování devítileté základní školy pak bylo samozřejmé,​ že vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni a zakončil ji maturitou. Od útlého dětství jej přitahovala technika. Všechny své hračky rozebíral, a na rozdíl od jiných dětí, pak i skládal do původního funkčního stavu. Později se jeho vztah k technice zaměřil konkrétněji na elektrotechniku. Po absolvování devítileté základní školy pak bylo samozřejmé,​ že vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni a zakončil ji maturitou.
Řádek 15: Řádek 15:
 Nástup prvních 8-bitových počítačů zaujal Petrovu pozornost. Začal se o ně zajímat, začal se učit programovat a už u toho zůstal. Požádal o přeřazení na místo technika sálového počítače a později zastával i funkci programátora a vedoucího směny. Zaujal ho i předchůdce internetu, diskuzní síť [[http://​cs.wikipedia.org/​wiki/​Fidonet|Fidonet]],​ kde kvůli svým občas "​hloupým"​ dotazům dostal přezdívku "​fidokomik",​ kterou si sebeironicky ponechal. Po zavedení Internetu do České republiky a jeho dosažitelnosti pro obyčejné smrtelníky,​ se začal zajímat i o tento nový fenomén a začal se mu důkladněji věnovat. Nástup prvních 8-bitových počítačů zaujal Petrovu pozornost. Začal se o ně zajímat, začal se učit programovat a už u toho zůstal. Požádal o přeřazení na místo technika sálového počítače a později zastával i funkci programátora a vedoucího směny. Zaujal ho i předchůdce internetu, diskuzní síť [[http://​cs.wikipedia.org/​wiki/​Fidonet|Fidonet]],​ kde kvůli svým občas "​hloupým"​ dotazům dostal přezdívku "​fidokomik",​ kterou si sebeironicky ponechal. Po zavedení Internetu do České republiky a jeho dosažitelnosti pro obyčejné smrtelníky,​ se začal zajímat i o tento nový fenomén a začal se mu důkladněji věnovat.
  
-Po převratu v roce 1989 si založil živnost na prodej a opravy počítačů a programování a podal svoji poslední výpověď ze zaměstnání. Od té doby je osoba samostatně výdělečně činná, tedy OSVČ, tedy živnostník.+Po převratu v roce 1989 si založil živnost na prodej a opravy počítačů a programování a podal svoji poslední výpověď ze zaměstnání. Od té doby je osoba samostatně výdělečně činná, tedy OSVČ, tedy živnostník ​(od výroku Jana Mládka, člena ČSSD, se též příležitostně označuje slovem [[http://​zpravy.idnes.cz/​cssd-predstavila-sve-danove-plany-po-volbach-f3z-/​domaci.aspx?​c=A130316_130536_domaci_kop|parazit]].)
  
-V červenci roku 2009 vstoupil do čerstvě založené České pirátské strany, protože mu její cíle připadaly velmi sympatické. Volnost, svoboda, poctivost, to je to, co je i jeho životním krédem. V krajské organizaci Plzeňského kraje byl zvolen místopředsedou a na Celostátním fóru v Albrechticích v roce 2009 byl zvolen do Kontrolní ​komise. Po skončení mandátu v Kontrolní ​komisi byl v roce 2011 zvolen do Republikového ​výboru.+V červenci roku 2009 vstoupil do čerstvě založené České pirátské strany, protože mu její cíle připadaly velmi sympatické. Volnost, svoboda, poctivost, to je to, co je i jeho životním krédem. V krajské organizaci Plzeňského kraje byl zvolen místopředsedou a na Celostátním fóru v Albrechticích v roce 2009 byl zvolen do [[kk:​|kontrolní ​komise]]. Po skončení mandátu v kontrolní ​komisi byl v roce 2011 zvolen do [[rv:​|republikového ​výboru]], kde mu skončil mandát v roce 2013. V roce 2012 byl zvolen vedoucím [[fo:​|finančního odboru]]. V letech 2013-2016 zastupoval Piráty v  [[http://​www.plzensky-kraj.cz/​cs/​kategorie/​komise-pro-otevreny-kraj-rpk?​sekce=all|Komisi pro otevřený kraj Rady Plzeňského kraje]]. V roce 2014 byl opět zvolen vedoucím [[fo:​|finančního odboru]] na další dvouleté období. V současné době je opět jen prostý člen strany.
  
-Kromě své manželky, živnosti a Pirátské strany se opět začal věnovat psaní a přispíval ​do [[http://​neviditelnypes.lidovky.cz/​novinari.asp?​idnov=1473|Neviditelného psa]] a později ​na svůj blog na [[http://​blog.aktualne.centrum.cz/​blogy/​petr-vileta.php|Aktuálně.cz]].+Kromě své manželky, živnosti, psa a Pirátské strany se opět začal věnovat psaní a přispíval na svůj blog na [[http://​blog.aktualne.centrum.cz/​blogy/​petr-vileta.php|Aktuálně.cz]]. 
 + 
 +V krajských volbách 2016 kandidoval na druhém místě samostatné kandidátky České pirátské strany, ale Piráti získali jen [[http://​volby.cz/​pls/​kz2016/​kz311?​xjazyk=CZ&​xdatum=20161007&​xkraj=3|3,​82% hlasů]] a tedy žádný mandát.  
 + 
 +Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 kandidoval v Plzeňském kraji na 6. místě kandidátky a nebyl zvolen. 
 + 
 +V komunálních volbách v roce 2018 kandidoval na magistrát i obvod Plzeň 2-Slovany a byl zvolen: 
 +  * neuvolněným zastupitelem města Plzně 
 +  * neuvolněným členem finančního výboru města Plzně 
 +  * neuvolněným zastupitelem městského obvodu Plzeň 2-Slovany 
 +  * neuvolněným místopředsedou finančního výboru městského obvodu Plzeň 2-Slovany 
 +a stal se tedy úspěšným kumulátorem směšně placených funkcí. :-) 
 + 
 +===== Rozhovory a komentáře ===== 
 +{{rss>​http://​blog.aktualne.centrum.cz/​export-blog.php?​blog_name=petr-vileta 4 description}}
© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/petr_vileta.txt · Poslední úprava: 24.12.2018 20:58 autor: Petr.Vileta