• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Petr Marek

Petr Marek

petr_marek.jpg

Petr Marek se narodil v Pardubicích v roce 1966, kde dosud bydlí a žije. Po studiu na Gymnáziu Pardubice, studoval „zemědělské stavby a meliorace“ na Zemědělské univerzitě v Praze. Po úspěšném ukončení studia vystřídal různé dělnické profese jako dělník ve stavebních firmách. V letech 1991 až 1995 pracoval v Agrostavu Pardubice a.s. na pozici vedoucího přípravy staveb a od roku 1995 do současnosti je zaměstnancem společnosti Marius Pedersen a.s., kde přes pozici technika, provozního náměstka, provozního ředitele nyní zastává pozici technického ředitele pro celou skupinu firem zahrnutých do holdingu MPG.

Taktéž vykonává pozici předsedy představenstev nebo člena představenstev u dceřiných společností spojených s provozem „komplexních center pro nakládání s odpady“. Osobně se podílí a je odpovědný na řízení všech investičních projektech v holdingu Marius Pedersen, provozuje 18 skládek odpadu kategorie S-OO nebo S-NO a zodpovídá za vývojové projekty zejména v energetice, biotechnologiích či inovačních technologických procesech.

Dlouhodobě spolupracoval s “ Environmental services – technical department Veolia Francie”, je zástupcem za Českou republiku v týmu A/S Marius Pedersen DK a externě spolupracuje se sdružením Waste to Resources - Wasteconsult Germany. Svou znalost z environmentálních oblastí rozvíjí při spolupráci s VŠCHT Praha a Zemědělskou univerzitou Praha, kde současně přednáší jako externí spolupracovník.

Ke své práci využívá detailní znalosti environmentální legislativy České republiky a Evropské unie.

Mimo pracovní aktivity byl dlouholetým předsedou Společenství bytových jednotek zahrnujících 128 bytů, osobně se angažuje v občanských hnutích a ve spolupráci s Naše Pardubice bojuje proti spekulacím při zpracovávání změn územního plánu v Pardubicích - zejména s cílem chránit nezastavěnou část Pravého břehu Labe před developerskou činností.

Zálibou jsou vytrvalostní běhy, lyžování ve volném terénu nebo silniční cyklistika. Aktivně se podílí na organizování aktivit týmu adrenalinových sportovců zahrnutých pod názvem „… už nemůžu“.

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/petr_marek.txt · Poslední úprava: 06.05.2018 20:14 autor: Ondrej.Karas