• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Petr Jeník

Petr Jeník

Petr Jeník (* 5.září 1979) pochází z České Lípy, kde také vystudoval střední školu v oboru obchodník. V České Lípě stále žije a pracuje.

Hned po maturitě (1999) nastoupil roční základní vojenskou službu a krátce po ní začal podnikat v oboru účetnictví. Následně bezmála dva roky působil jako redaktor Českolipského deníku. Během novinařiny získal přehled o dění v České Lípě a především o nešvarech, které se ve městě dějí.

Práce redaktora mu přirostla k srdci a přestože se novinařině již nevěnuje profesionálně, zůstává tomuto oboru stále věrný a vede ve svém volném čase internetové Neoficiální Městské noviny města Česká Lípa.

V současné době podniká v oboru internetového marketingu. Vytvořil a provozuje celou řadu úspěšných internetových stránek.

Petr Jeník je ženatý, má tři děti, dva psy a dvě kočky a žije spokojený život ve čtvrti Svárov v České Lípě.

Petr Jeník sympatizuje s Pirátskou stranou od samého počátku. Členem strany se stal v prosinci roku 2017, kdy také poprvé usedl do křesla zastupitele města Česká Lípa, když jako náhradník vystřídal Tomáše Martínka. Ten se krátce předtím stal poslancem parlamentu ČR a na místo zastupitele města rezignoval.

Jako lídr kandidátky v komunálních volbách na podzim roku 2018 místo zastupitele města obhájil.

Kromě práce městského zastupitele hájí Pirátské zásady i ve finančním výboru a v komisi pro komunikaci města.

Ačkoli Piráti v České Lípě nemají zastoupení v Radě města, v koaliční dohodě se jim podařilo vyjednat pro Petra možnost účasti na každém zasedání Rady v pozici hosta a ten tak má dokonalý přehled o veškerém dění ve městě.

V březnu roku 2019 byl Petr jmenovaný do funkce jednatele společnosti Českolipská informační spol. s r.o., která se stará o veškeré IT pro město Česká Lípa a jeho organizace a podílí se tak přímo na plnění programu v oblasti eGovernmentu.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.