• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Petr Fiebiger

Petr Fiebiger

Petr Fiebiger (* 2. dubna 1966), člen Pirátské strany v Karlových Varech od roku 2017. Petr pochází z města Lanškroun v Pardubickém kraji, od roku 2016 žil a pracoval v Karlových Varech, v současnosti přesídlil zpět do Pardubic.

Vystudoval gymnázium v Lanškrouně, fyziku a polytechniku na Pedagogické fakultě v Hradci Králové, kde získal titul Mgr. V roce 1993 si doplnil aprobaci o historii na Slezské univerzitě v Opavě a jako ředitel základní školy vystudoval v bakalářském programu školský management na Karlově univerzitě v Praze. Od roku 1990 pracuje ve školství. Pouze na pár let si odskočil do soukromého sektoru jako vedoucí obchodu se sportovním sortimentem. Po návratu do školství pracoval ve funkci ředitele základní školy. V roce 2016 uspěl ve výběrovém řízení v Karlových Varech a zjevil se tak na západě Čech. Politika ho vždy zajímala a v listopadu 1989 se do společenského dění zapojil aktivně. Jako student 5. ročníku fakulty organizoval studentskou stávku v Hradci Králové. Aktivně pracoval na komunální úrovni jako člen různých městských komisí a v 90. letech byl členem expertní komise pro tvorbu školského zákona při Parlamentu ČR.

Jeho zájmy jsou velmi různorodé. Od kultury (pravidelný návštěvník divadel a koncertů v Hradci, Pardubicích a Olomouci), přes sport (dokud stačil dech, tak aktivně badminton, fotbal a volejbal), po velmi oblíbenou historii (člověk se stále diví co nového se v tom starém dá najít).

Kontakt:

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.