• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Petr Bajgar

Petr Bajgar

Členem Pirátské strany je od června 2009. Ve svých 49 letech patří mezi zkušenější členy Pirátské strany. Za svůj dosavadní život se vyučil, absolvoval střední průmyslovou školu, pracoval jako mistr, sháněl práci pro poloprofesionální divadelně-šrmířský soubor, šest let vedl okresní pobočku Raifeisen stavební spořitelny, prodával automobily, prodával koberce, dělal na benzinové stanici a půl roku poradce splátkového prodeje. Prostě normální člověk bez ambicí stoupat po společenském žebříčku. Má rád přírodu, hudbu, filmy, divadlo a lidi, kteří mají osobní přesah místo nafouklé povrchnosti.

Členem Pirátské strany je především pro její progresivní politický a občansko-demokratický program a směřování. Preferuje především osobní jednání se zájemci o činnost a fungování České pirátské strany. Petr.Bajgar@pirati.cz 606 241 615

O politiku jsem se zajímal od mládí a v 18letech mého zájmu zneužili nahaněči tehdejších „Červených mravenců“, kteří lovili naivní dušičky. Žádné varování mi neposkytli ani blízcí lidé, kterých jsem se před tímto krokem ptal. Na prvním školení jsem zjistil svůj omyl, ale nebylo už cesty zpět. Dnes diky osobním zkušenostem velice citlivě vnímám jejich přetrvávající nereformovanost a konzervativnost. Od roku 89 jsem se v politice nengažoval a doufal jsem, že se o pozitivní vývoj postarají vhodnější, schopnější a vzdělanější lidé než jsem já. Jenže když se mi poštěstilo, že jsem se v roce 2008 stal otcem, uvědomil jsem si, že musím svůj postoj přehodnotit a začít se starat o budoucnost nejen pro mého syna. Uvědomil jsem si za jak mnoho vděčíme našim předkům a jak trestuhodné bylo také moje dvacetileté v podstatě naivní mlčení vůči faktickému brutálnímu ničení těchto výdobytků společenské kultivace po předešlých generacích. Uvítal jsem velice založení Pirátské strany a k Pirátům jsem se přidal protože od roku 1996 vnímám informační technologie jako nástroje umožňující nám prostým lidem naprosto jedinečné možností sdílení zkušeností mezi spoluobčany a lidmi bez ohledu na čas a místo pobytu. Citlivě vnímám jak silné jsou tlaky na omezován našich občanských a lidských svobod a to nejen na internetu. Programově je využíváno odvádění pozornosti od skutečně efektivních přínosů, kterými nám občanům mohou být IT užitečné a jejich bezohledné zneužívání pro dobývání zisků. Proto považuji činnost Pirátské strany za velice potřebnou a přes jisté problémy růstu za pozitivně se vyvíjející.

Kolegové z Olomouckého kraje už si se mnou něco zažili. V roce 2009 jsem navrhoval založit Volební odbor který by systematicky řešil problematiku voleb, nebyl jsem však kolegy pochopen ani vyslyšen, dnes tedy řešíme každé volby až když buší na dveře. V roce 2010 jsem se stal tak trochu rebelem mezi Piráty, když jsem se postavil proti tehdejšímu místopředsedovi republikového předsednictva, který zpronevěřil několik tisícovek z našich volebních příspěvků. Některým kolegům se nelíbilo, že píšu co si myslím a jak vnímám vývoj a dění.

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.