• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Pavel Tauer

Pavel Tauer

pavel_tauer.jpg

Pavel Tauer (31. prosince 1968)

Své dětství a mládí jsem prožil v Úvalech a od roku 1994 žiji v Praze.

Pirátskou stranu jsem sledoval již od jejího založení ve Švédsku, příznivcem České pirátské strany jsem od roku 2013 a v dubnu 2018 jsem se stal i jejím plnohodnotným členem.

Vystudoval jsem gymnázium v Českém Brodě se zaměřením na elektrotechniku a během studia jsem se soustředil na tenkrát začínající 8bitovou výpočetní techniku.

Mé první zaměstnání bylo ve Výzkumném ústavu v Běchovicích, montáž vývojových vysokoteplotních čidel do tavících pecí. Dalším zaměstnáním byl administrativní práce ve Strojimportu. Díky přístupu, k tenkrát těžko dostupné rozmnožovací technice, jsem mohl rozmnožovat materiály, které jsme pak rozdávali během a po demonstraci na Národní třídě. V roce 1990 jsem odjel do Rakouska a tam pracoval v cestovním ruchu. Tomuto odvětví jsem se chvíli věnoval i po návratu do ČR v CK Uniset. Velmi záhy jsem však změnil působení a získal zaměstnání v počítačovém grafickém studiu Frame. Do té doby jsem pracoval pouze s PC ale během této práce měl možnost se poprvé seznámit s počítači Macintosh a operačním systémem Nextstep. Tato zkušenost předurčila můj další profesní a i životní vývoj. Odešel jsem do společnosti Macron, která se věnovala výhradně Apple. Po dalších třech letech jsem asi rok pracoval v kreativním týmu Test Pozitiv a pak si již založil vlastní společnost Tauer computer, která se rovněž specializuje na servis a prodej produktů s nakousnutým jablkem. Při povodních v roce 2002 jsem během jedné noci přišel o téměř veškeré vybavení domácnosti a firmy. Rozhodl jsem se zcela změnit svůj život a odjel jako divemaster do Egypta, kde se věnoval natáčení podmořských videí. V roce 2003 jsem se vrátil zpět do ČR a pokračoval s prací ve vlastní společnosti. Profesionálně se věnuji se i využití fotovoltaické energie v ostrovních systémech a energetickému managementu celkově.

Spolu se svou manželkou se snažíme zodpovědně věnovat našim dvěma dětem. Ve zbylém volném čase se věnuji práci na zahradě, opravuji své dnes již veteránské auto, zajímám se o kinematografii a TV tvorbu. Jsm životním optimistou a nesmlouvavým perfekcionistou.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.