• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Pavel Tauer

Pavel Tauer

pavel_tauer.jpg

Pavel Tauer (31. prosince 1968) je členem Pirátské strany od dubna roku 2018. Vyrůstal v Úvalech a od roku 1994 žije v Praze

Vystudoval gymnázium v Českém Brodě se zaměřením na elektrotechniku a během studia se soustředil na tenkrát začínající 8bitovou výpočetní techniku.

První zaměstnání bylo ve Výzkumném ústavu v Běchovicích, montáž vývojových vysokoteplotních čidel do tavících pecí. Poté administrativní práce ve Strojimportu, kde mohl využíval dostupnou techniku k rozmnožování materiálů, které se rozdávali během a po demonstraci na Národní třídě. Pak odjel na 3 roky do Rakouska a pracoval v cestovním ruchu, kterému se chvíli věnoval i po návratu do ČR v CK Uniset. Rychle však změnil působení a získal zaměstnání v počítačovém grafickém studiu Frame. Do té doby pracoval pouze s PC ale během této práce měl možnost se poprvé seznámit s počítači Macintosh a to předurčilo jeho další profesní a životní vývoj. Odešel do společnosti Macron, která se věnovala výhradně Apple a po třech letech si založil vlastní firmu Tauer computer, která se specializuje na servis a prodej produktů s nakouslým jablkem v logu. Při povodních v roce 2002 přišel během jedné noci o téměř veškeré vybavení domácnosti a firmy a odjel do Egypta, kde se věnoval natáčení podmořských videí. V roce 2003 se vrátil zpět do ČR a pokračoval s prací ve vlastní společnosti nicméně již v mnohem menším měřítku. Této práci se věnuje dodnes.

Hlavním zájmem jsou jeho dvě malé děti a ve volném čase se zajímá o kinematografii a TV tvorbu. Věnuje se využití fotovoltaické energie v ostrovních systémech, opravuje své dnes již veteránské auto, hraje volejbal, jezdí na kole a potápí se. Je životním optimistou a nesmlouvavým perfekcionistou.

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.