• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • virtual_user has read permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Pavel Nazarský

pavel_nazarsky.jpg

Pavel Nazarský (* 26. července 1962 v Českých Budějovicích) - člen Pirátské strany.

Zastupitel MČ Praha 1

Absolvoval jsem Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích, specializace pro 1. stupeň ZŠ, a dostal titul Mgr. V průběhu studia mě oslovilo zejména dílo J. A. Komenského, kterého dodnes považuji za největšího ducha Evropské filosofie. Na fakultě jsem se naučil dobře kreslit a psát písmo, což se mi později hodilo k provozování písmomalířské a písmokamenické živnosti, když jsem se po vojně odstěhoval na Šumavu. V roce 2002 jsem v komunálních volbách kandidoval za Republikánskou stranu. Zpětně své členství v Republikánské straně hodnotím jako nešťastné rozhodnutí.

Od roku 2009 bydlím v Praze a učím na Základní škole Na Chodovci v Praze 4.

V Praze jsem se začal angažovat na pražském OCCUPY (2012), kde se postupně, v několikaměsíční, každodenní diskuzi, zrodily první úvahy o přímé demokracii, a odtud byl už jen krok ke členství v Pirátské straně (od roku 2014), která realizovala již mnohé postupy v praxi. V současnosti prosazuji hlavně ideje participace (spoluúčasti) občanů na celospolečenském dění, a to ve všech fázích: ve fázi záměru, rozhodování i využívání dosažených „výdobytků“.

Po úspěšných komunálních volbách v roce 2018 jsem se stal místostarostou MČ Praha 1 pro oblast školství, otevřenou radnici a participaci. Vytvořil jsem novou gesci pro řešení problematiky krátkodobých pronájmů, které mají zásadní negativní dopady na obyvatele Prahy 1. Rada MČ nastartovala ozdravný proces ve fungování radnice i úřadu a zavedla transparentní principy rozhodování bez korupce a klientelismu. Zradou koaličního partnera „My Co Tady Žijeme“ došlo bohužel v lednu 2020 k odvolání rady a našemu odchodu do opozice.

Zajímají mně obecné otázky svobodné společnosti, alternativy a v neposlední řadě i otázky vzdělávání.

Mezi mé koníčky a záliby patří šachy, hra na trumpetu, rybaření a zahrádka.

Miluji svou rodinu.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.