• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Ondřej Kotas

Ondřej Kotas

Ondřej Kotas Ondřej Kotas (* 20. ledna 1992) pochází z Brna a do Pirátské strany vstoupil v listopadu 2011.
Od svého přijetí do strany pomohl například s organizováním tradičního Pirátského náborového dne 17.11. na Moravském náměstí v Brně nebo s organizací konference Pirátské internacionály v roce 2012.
Mezi červencem 2012 a květnem 2013 se jako předseda Jihomoravského krajského sdružení podílel na založení místního sdružení Znojmo, aktivně se podílel na kampani ke krajským volbám, spoluorganizoval zasedání Republikového výboru a upravil průběh krajských schůzí přidáním tématického semináře do 1. bloku, poté z funkce rezignoval.
V září 2013 byl zvolen za 4. místopředsedu Jihomoravského krajského sdružení a pomáhal s kampaní 2.0 do Poslanecké sněmovny.
V Pirátské straně je aktuálně 2. místopředsedou KS JmK, členem zahraničního odboru (francouzský jazyk) a jihomoravského mediálního odboru, počešťuje komixy Mimi & Eunice, snaží se příspět s grafikou a šíří osvětu o konopí, Bitcoinu a svobodných dílech.

„Vím, že nikdo nemůže rozhodovat za mě samého. To je také důvod, proč jsem se aktivně zapojil do politického dění v České republice a stal se členem Pirátské strany.“

Ondřej vystudoval dvojjazyčný obor na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně, což je program vedený dle francouzského školství. Na rozdíl od toho českého, kde je hlavní memorování (pamatování si) informací, je ve francouzském studiu kladen důraz na práci s informacemi a kritické myšlení. Toto studium ukončil maturitou ve francouzštině a získal certifikát odpovídající úrovni DALF C1. Poté studoval 2 roky (s půlroční přestávkou) Aplikovanou informatiku na Masarykově univerzitě.
Nyní se živí jako softwarový tester a automatizační specialista v nadnárodní korporaci zaměřené na vývoj software pro správu a monitoring sítí, ve volném čase jako 3d grafik a tiskař, webdesignér a programátor.

Kromě designu, fotografie a počítačů se zabývá také geolokačními hrami (Geocaching, Ingress), modelařinou (vláčky H0), zpěvem, turistikou, hrou stolního fotbálku a šipek. Má přezdívku KRtek™, protože je slepý jako krtek a nosí brýle, které, ač nerad, každý den leští. Tuto přezdívku v rámci Pirátů nepoužívá, neboť Pirátským Krtkem je Bc. Lukáš Nový.

E-mail: ondrej.kotas@pirati.cz
Telefon: +420 608 828 650 (11:00-16:00)

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/ondrej_kotas.txt · Poslední úprava: 23.03.2017 00:50 autor: Ondrej.Kotas