• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • virtual_user has read permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Ing. Ondřej Karas

ondrej_karas.jpg

Ondřej Karas (* 24. července 1984 Pardubice) je členem Pirátské strany od března 2018.

Absolvoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Pardubicích, obor Elektronická a sdělovací zařízení. Pokračoval na Dopravní fakultě Univerzity Pardubice, obor Aplikovaná informatika. Po ročním studiu přešel na Fakultu elektrotechniky a informatiky, bakalářský obor Komunikační a mikroprocesorová technika a úspěšně zakončil magisterským oborem Komunikační a řídící technika (2011). Po třech letech se rozhodl rozšířit si obzory bakalářským studiem na Fakultě bezpečnostního inženýrství, obor Havarijní plánování a krizové řízení (VŠB-FBI).

Už v průběhu studií věnoval část svého času práci. Jako zaměstnanec nejprve v pozici pomocné síly (2004) ve vývoji (kreslení schémat, plošných spojů, mechanické výkresy, konstrukce přípravků a prototypů), následně jako samostatný vývojář HW, FW a SW (2007). V letech 2017-2018 se věnoval obchodu v oblasti radiokomunikační techniky. Od léta 2018 pracuje jako vývojář v oblasti automatizace pro zemědělskou techniku. Automatizaci, Internetu věcí a technice obecně se věnuje i jako živnostník.

Veřejně aktivní je od roku 2012, kdy stál na straně zastánců pardubických obvodů. V roce 2014 kandidoval do obou zastupitelstev (obvod a město) za lokální uskupení (PPL). Od komunálních voleb 2014 byl členem Komise pro rozvoj a dopravu obvodu Pardubice VI. Po zklamání z vnitřního fungování PPL a chování představitelů, stranu opustil a přidal se na pirátskou loď.

V současné době je členem zastupitelstva města Pardubice a zastupitelem městského obvodu Pardubice VI. Pracuje v Komisi pro pozemky a reklamu (město) a v Komisi pro rozvoj obvodu a dopravu (MO VI).

Další aktivity:

E-mail: ondrej.karas@pirati.cz

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.