• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Olga Sedláčková

olga_sedlackova.jpg

Práce: Profesně se pohybuji průběžně v několika oblastech. Od roku 1990 do roku 1995 to byla oblast pomoci zemím, které se mění ze socialismu na demokratické zřízení. Pracovala jsem pro malou firmu, která pracovala pro jeden z programů USAID a to konkrétně na oblasti bydlení/housing-financování, státní politika, sociální politika s tím spojená. Od roku 1995 do roku 2003 jsem pracovala v telekomunikacích jako projektová manažerka řízení změn v polostátní firmě SPT Telekom-později Český telekom, kde jsem zastávala vyšší manažerské pozice a později jsem přešla na druhou stranu do alternativního operátora Tiscali, kde jsem byla odpovědná za regulaci/státní a evropskou politiku a za styky s třetími operátory, tedy za propojovací smlouvy. (Zásadně nejsem příznivcem zásahu EK do koncových cen za telekomunikační služby-protože tohle se má řešit na úrovni velkoobchodních cen a regulace trhu jako takového). Dalších pár let jsem pracovala na IČ jako externí konzultant pro další malé alternativní operátory. V dalších letech jsem pracovala stále na IČ a to např. na projektu na podporu zavedení genderového rozpočtování v ČR. To jsem ovšem v rámci realizace projektu přejmenovala na Komunitní rozpočtování, aby to bylo trochu schůdnější pro místní poměry. Také jsem v rámci jiného projektu jako expert školila zástupce samosprávy. Přijetí tohoto konceptu bylo v roce 2008 hodně vlažné, a zlešuje se to jen pomalu. V roce 2009 jsem nastoupila na pozici Vedoucí projektového oddělení v odboru rozvoje ČVUT s odpovědností za agendu OP EU. To byla v mnoha ohledech zajímavá zkušenost. Moje názory na dotace jsou založeny především na této praktické zkušenosti. V roce 2015 jsem si založila s.r.o. na manažerské a dotační poradenství, a to je ke kariéře asi tak vše.

Politika: 2002 - vstup do nově založeného subjektu Evropští demokraté a volby do ZHMP, které přinesly 15 mandátů. 2002-2006 - opoziční zastupitel za ED, mpř. klubu zastupitelů 2010-2014 - koalice SNK ED (naše strana fůzovala) + Zelení na Praze 13 = opoziční zastupitel. Vždy si beru “technické výbory” takže mám zkušenost 4 roky na ZHMP: finanční výbor, výbor pro infrastrukturu, výbor územního rozvoje a 4 roky na P13: finanční výbor, EU výbor, komise bezpečnosti.

Jiné: Jsem správní radová NGO Agora CE, která mimo jiné školí a manažuje pro obce Participativní rozpočtování.

Studia: FTVS UK (Fakulta tělesné výchovy a sportu) - obor TV a angličtina (mám doma i nějaké medaile z dorostu za házenou a něco i možná za softball-ale je to strašně dávno:). USBSP - pražská kolej RIT USA - MBA

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.