• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Milan Minařík

milan_minarik.jpg

Milan Minařík (* 29. března 1984) člen České pirátské strany, člen místního sdružení Praha 11. Pocházím ze Severních Čech. Od podzimu 2016 žiji v Praze na Jižním Městě.

Jsem ředitel finanční společnosti, manžel a otec 2 dětí. Bývalý skaut a člen YMCA. Střední školu mám lesnickou. Poté jsem tři roky studoval Polonistiku a Všeobecnou a srovnávací slavistiku na FFUK. Vysokou školu jsem nedokončil. Místo toho jsem odjel do Polska zakládat v Česku a na Slovensku tehdy revoluční banku. V Polsku (konkrétně v Lodži) jsem žil dva roky. Poté jsem se coby provozní manažer české inkasní společnosti přestěhoval na tři roky do Ruska. Pak jsem pro tu samou společnost založil pobočky v Kazachstánu (1,5 roku pobytu) a v Ukrajině (3 roky pobytu). Poté jsem ještě půl roku žil v polské Vratislavi (Wrocław), kde se mi narodila dcera. Do Česka jsem se vrátil v roce 2016.

V době studia na FFUK jsem během svého studijního pobytu v Záhřebu založil o.s. Svobodné Bělorusko. Pořádali jsme různé akce na podporu demokratických změn v Bělorusku, koncerty běloruských kapel v Praze a demonstrace na podporu demokratických změn a organizací v Bělorusku. Hlavní činností byl provoz webu, na kterém jsme zveřejňovali pravidelné zpravodajství z Běloruska v češtině.

Už při návratu do ČR jsem uvažoval o členství v Pirátské straně, abych se mohl přičinit ke zlepšení situace a poměrů v ČR a v místě mého bydliště.

Vzhledem k tomu, že jsem mnoho let žil v zahraničí, postupně v několika zemích, mám s čím srovnávat a mám představu, jakým směrem by se měl rozvoj České republiky ubírat. Viděl jsem i to, jakou cestou se rozhodně nevydávat.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.