• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Michal Štěpán

Narodil jsem se v roce 1965 v muzikantské rodině v Praze, kde na Malé Straně žiji celý život. Rozhodl jsem se pro technickou dráhu a po maturitě na Gymnáziu Jana Keplera jsem vystudoval na ČVUT v Praze konstrukce a dopravní stavby, promoval jsem v roce 1988. Na vojně jsem působil jako správce letištní plochy. Po vojně jsem pracoval jako manažer v několika firmách z oblasti stavebnictví, dopravy a energetiky. Nejvýznamnější z těchto firem byl Dopravní podnik HMP, kde jsem se jak člen dozorčí rady věnoval převážně snižování nákladů, dopravním stavbám a novým tramvajím 15T. V současnosti pracuji jako facility manager.

Doprava je mi i koníčkem, jsem členem vědeckotechnického klubu DPP. Dopravou se zabývám i v Pirátské straně, jsem členem týmu garanta pro dopravu. Pražská doprava potřebuje transparentní a odborné řízení. O dopravě jsem napsal řadu článků na https://forum.pirati.cz/ a https://michalstepan.blog.idnes.cz/.

V letech 2009-2014 jsem byl členem TOP 09. Do politiky jsem vstupoval proto, abych bojoval s bandou loupežníků, která ovládla město, ve kterém jsem se narodil. Proto jsem se záhy stal předsedou celopražské protikorupční komise a z titulu této funkce jsem se stal spoluautorem kapitoly „Praha hospodárná a transparentní“ ve volebním programu TOP09 pro komunální volby v Praze v roce 2010. Byl jsem členem regionální organizace v Praze 1, jejímž předsedou byl a je Oldřich Lomecký, se kterým jsem se rozešel záhy po volbách v roce 2010, když jsem byl zděšen, jak si počíná ve funkci starosty. Čtyři roky jsem pak usiloval o to, aby v dalších volbách nebyl znovu nominován. Bohužel se to nepodařilo a ze strany jsem odešel.

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.