• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
Umístění: ROZCESTNÍK » Lidé » Michal Sadílek

Michal Sadílek

Michal Sadílek (* 2. října 1972) sympatizuje s Pirátskou stranou od jejího vzniku a její program, vedení a především členskou základnu považuje za nejlepší politické seskupení, které stojí za to dobrovolnicky podporovat.

Vystudoval SPŠ Ostrov, obor Automatizace, rekvalifikoval se na uměleckého rytce skla ve firmě Moser a po té vystudoval VŠVH (https://www.hollarka.cz) obor reklamní a propagační grafika pod vedením Václava Ševčíka.

Prošel několika firmami, kde se věnoval převážně architektonickým a urbanistickým vizualizacím, grafickému, užitému a průmyslovému designu, webdesignu, a vlastním projektům ( METAFORY.CZ, https://www.qparty.eu, TRANSPARENCYTRADE.EU, https://www.ourshop.cz … ). Od roku 1996 do roku 2016 takto živil sebe a svou sedmičlennou rodinu jako OSVČ a po neúspěšném obnovení živnosti při získání dotace od ÚP si prošel obviněním, vyšetřováním, odsouzením a podmínečným trestem za dotační a daňový podvod. Na jaře 2018 obdržel osvědčení o uplynutí zkušební doby podmínečného odsouzení, což jej vedlo k rozhodnutí kandidovat na podzim 2018 opět za Piráty v komunálních volbách na 30 místě kandidátky v Karlových Varech.

V dubnu 2015 žádal před jakýmkoliv obviněním Finanční správu ČR přes GFŘ o odpuštění porušení rozpočtové kázně a na základě odůvodněné žádosti mu bylo z poskytnutých 60.000Kč (žádost potřebných 80.000Kč na projekt byla snížena podle podmínek ÚP) mu bylo odpuštěno vedoucí GFŘ Alenou Schillerovou 5.000Kč za poplatky 3.000Kč - prakticky odpuštěno 3,33%. Paradoxem je, že v té samé vlně odpuštění porušení rozpočtové kázně bylo žádostem společností a firem tehdejšího ministra financí Andreje Babiše (v současnosti premiéra ČR) vyhověno na 99,99% ( viz https://echo24.cz/a/wQ5qb/odpustil-babis-jako-ministr-agrofertu-platbu-15-miliardy, http://forum24.cz/jak-babisuv-urad-odpustil-agrofertu-na-danich-15-miliardy-spatny-vtip/, http://www.zivnostenskelisty.cz/clanky/2820-babisova-logika-malym-brat-velkym-odpoustet … )

Od podzimu 2017 - kdy Andrej Babiš ( druhý nejbohatší miliardář v ČR, soudem uznaný lhář a před rokem 1989 aktivní soudruh spolupracující s StB ) získal v parlamentních volbách tolik preferenčních hlasů, a zároveň je obviněn a trestně stíhán za zneužití dotace 42.500.000Kč od ERDF - jsem se opět dobrovolně a aktivně zapojil do politiky a veřejného života:

  1. Nejdříve to byla aktivní podpora 1. Karlovarského referenda o řešení havarijního stavu Vřídelní kolonády s výstavbou repliky litinové kolonády atelieru Fellner&Helmer slavnostně otevřené 1.6.1879, která se od 23.ledna do 23.března roku 1939 stala obětí daru sudetských nacistů svému vůdci na válečné zbrojení. Bohužel toto referendum nenaplnilo minimální quorum hlasujících, a tak i když bylo PRO závazné řešení havarijního stavu kolem Vřídla výstavbou repliky v historii nejosvědčenější kolonády 9.564 lidí, nestačilo to s 3.098 hlasy PROTI a 77 neplatnými na první přímý plebiscit v Karlových Varech.
  2. Po té jsem se v lednu 2018 jako dobrovolník zapojil aktivně do druhého kola prezidentských voleb, a to za zvolení profesora Jiřího Drahoše. Bohužel - opět těsně - byl znovu-zvolen Prezidentem ČR - Miloš Zeman
  3. Pak už jsem se od 24.2.2018 účastnil všech setkání dobrovolníků ( to první bylo v Branickém divadle ) a den po té si zavdal v -17°C na Václavském náměstí po demonstraci a pietě za Jana Zajíce ( druhá živá pochodeň po Janu Palachovi ), a po té v pasáži LUCERNA busking na ukulele, abych se po ztrátě všech dokladů a hotovosti mohl nejen vrátit do tepla domova, ale po(s)tupně i do společnosti
  4. Od 2.3.2018 jsem se po úkladné vraždě Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové na dálku připojil v Velkému protikorupčnímu pochodu na Slovensku výzvou a videem na https://www.qparty.eu/inpage/vyzva-k-miru-bezpeci-svobode-a-toleranci/ včetně organizace piety a pochodu v Karlových Varech
  5. Dále to bylo bezpočet dalších aktivit a dobrovolné činnosti, kterou jsem spojoval s pouličním uměním - tedy busKINGem - ke všem významějším protestům, demonstracím, veřejným shromážděním a pochodům - kde ten nejvýznamější organizuji na https://www.qparty.eu/inpage/nikdy-nezapomeneme/

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/michal_sadilek.txt · Poslední úprava: 14.08.2018 00:27 autor: MyX