• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Michal Nikitinský

michal_nikitinsky.jpg

Michal Nikitinský (* 7. srpna 1974) pochází z Hranic (na Moravě) a od roku 2011 žije v Praze.

Vystudoval obor Informatika a informační systémy na Ostravské Univerzitě v Ostravě, kde v roce 2001 získal titul Mgr.

Během studia se mimo svůj obor aktivně zabýval také problematikou drogových závislostí. V roce 1997 spoluzakládal terénní program přerovského kontaktního a krizového centra Kappa v Hranicích. O rok později se podílel na otevření pobočky KKC Kappa v Hranicích, kde pracoval jako kontaktní pracovník do roku 2000.

Současně se od roku 1998 věnoval realizaci zážitkových programů zaměřených na komunikaci, sebepoznávání a kvalitní mezilidské vztahy. V roce 1999 spoluzakládal občanské sdružení M2M, kde aktivně pracoval až do roku 2002.

Od roku 2000 do roku 2002 pracoval jako učitel výpočetní techniky na základní škole v Hranicích. V letech 2002-2007 byl zaměstnán ve firmě Zeal s.r.o. jako administrátor linuxových serverů a síťový specialista. Od roku 2007 začal pracovat jako OSVČ v oblasti webdesignu, kde se specializoval na přístupnost a použitelnost webů. Od roku 2012 je opět zaměstnán, jako IT specialista ve firmě ALDOR s.r.o., kde se specializuje na linuxové servery a podporu podnikových informačních systémů.

Již od počátku 90. let se aktivně věnuje kultuře. Nejprve jako muzikant, později jako nezávislý promotér a dramaturg hudebního klubu Olympia v Hranicích. V letech 2003-2007 provozoval nezávislý kulturní server k-ultra.com, který se zaměřoval na podporou undergroundových hudebníků a nezávislé elektronické hudby. Pod hlavičkou portálu k-ultra.com se angažoval mimo jiné také v kauze Czechtek 2005. Po komunálních volbách v roce 2006 působil v Hranicích jako člen kulturní komise.

V letech 2007-2013, kdy pracoval jako OSVČ, se z veřejného života pro nedostatek času zcela stáhl.

Před předčasnými parlamentními volbami 2013 aktivně občansky podporoval Českou pirátskou stranu.

Pirátem se stal v lednu 2014, s cílem:

  1. aktivně se zapojit do podpory a rozvoje informační společnost, prosazování transparentní politiky a veřejné správy
  2. opět se začít občansky angažovat, a to zejména v problematice drog a psychotropních látek, ale také v podpoře svobodné hudby a nezávislé kultury

V červnu 2014 se na vlastní žádost vrátil zpět k roli „pouhého“ příznivce a aktivního podporovatele České pirátské strany.

V roce 2015 se přidal k občanskému sdružení AVALONE, s cílem nabídnout své znalosti a zkušenosti lidem, kteří to potřebují a o ně stojí.

© Piráti, 2020. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.