• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Bc. Michal Gill

michal_gill.jpg Michal Gill (* 30. dubna 1987) je narozen v Karviné, žil ale i v Ostravě a nyní od prosince 2018 v Praze. Aktuálně se živí jako překladatel do angličtiny a jeho hlavní pirátskou aktivitou je momentálně členství v předsednictvu Pirate Parties International (organizace sdružující Pirátské strany světa), kde je i pokladníkem.

Členem Pirátské strany je od roku 2012, kde byl mezi březnem a prosincem 2018 předsedou místního sdružení Karvinsko či v období od února 2017 do února 2018 koordinátorem dobrovolníků pro Moravskoslezský kraj. Ještě dříve působil na postu místopředsedy krajského sdružení Moravskoslezského kraje či v pozici člena Republikového výboru strany. Od března 2015 do července 2016 byl také garantem programového bodu Rovnoprávnost. Během volební kampaně před veleúspěšnými volbami do Sněmovny r. 2017, v nichž Piráti získali dvaadvacet poslanců, byl velitelem mediálně známého volebního autobusu.

Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Havířově v oboru Pozemní stavitelství a dále Historii na Filozofické Fakultě Ostravské univerzity, kde získal bakalářský titul. Tamtéž studoval (leč neukončil) i magisterský obor Učitelství historie a geografie pro střední školy.

Vedle hlavní pracovní náplně působil mezi lety 2011 a 2017 také jako řídící mistrovských soutěží Moravskoslezského krajského volejbalového svazu, je aktivním rozhodčím Českého volejbalového svazu a býval také statistikem juniorské extraligy, první ligy mužů i extraligy mužů v ŠSK Beskydy, SKV Havířov, VK Ostrava či juniorské reprezentaci ČR, a dokonce i na několika mezinárodních akcích pořádaných FIVB, jmenovitě na Světové lize); několik let také působil jako trenér mládeže ve VK Ostrava. Aktuálně z časových důvodů volejbal pouze píská, přičemž rozhodčím je od roku 2011.

Po jazykové stránce výborně ovládá angličtinu a slušně němčinu a polštinu; „špatně“ pak i několik dalších jazyků, např. latinu, italštinu či francouzštinu. Dříve se příležitostně zabýval i tvorbou webových stránek či psaním článků, obvykle z prostředí sportu nebo politiky. Mezi jeho koníčky patří kultura, aktivní i pasivní sport, cestování, fotografování, civilní letectví či kosmonautika. Jeho hlavními politickými zájmy jsou doprava, školství, transparentnost místní samosprávy a zahraniční politika.

V minulosti pracovně působil v soukromé sféře, naposledy například v cestovní agentuře Invia, jako specialista pro zahraniční (především arabskou) klientelu v karvinských Lázních Darkov či již dříve jako administrativní pracovník v několika zahraničních firmách, například v karvinské pobočce švédské Mölnlycke Health Care Klinipro, s. r. o. nebo jako asistent manažera v korejské Sungwoo Hitech s. r. o. v Ostravě. Nyní coby OSVČ překládá odborné texty do angličtiny.

Politicky se zatím s prokazatelnými výsledky angažuje především na lokální úrovni při prosazování pirátských myšlenek na jednáních Zastupitelstva města Karviné (zveřejňování informací o projednávaných bodech, přeložení jednání zastupitelstva na odpolední hodiny či miliony ušetřené zveřejněním nevýhodných smluv s tiskovou mluvčí). Do tohoto tělesa byl kandidátem za Piráty již dvakrát, a to na podzim 2014 a 2018. Je vášnivým účastníkem demonstrací proti zlu, jako byla například druhá akce na pražském Albertově v listopadu 2015 (proti nacifikaci politiky) nebo demonstrace v Ostravě 5. března 2018 (proti komunistickým fízlům ve vedení státu). Aktuálně je zástupcem vedoucí Zahraničního odboru Pirátů a od zvolení 4. listopadu 2018 je také členem předsednictva Pirate Parties International. Má v plánu kandidovat za Piráty do Evropského parlamentu v květnu 2019.

E-mail: michal.gill@pirati.cz; michal.gill@pp-international.net; Mobil: +420 603 590 571

Datová schránka: 5b23hye

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.