• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst
  • lukas.novy nemá žádná oprávnění

Bc. Michal Gill

ASCII Michal Gill (* 30. dubna 1987) je narozen v Karviné, aktuálně ale z pracovních důvodů žije v Ostravě. Členem Pirátské strany je od roku 2012 a od března 2018 je i předsedou místního sdružení Karvinsko. V období od února 2017 do února 2018 byl také koordinátorem dobrovolníků pro Moravskoslezský kraj. Dříve působil na postu místopředsedy krajského sdružení Moravskoslezského kraje či v pozici člena Republikového výboru strany. Od března 2015 do července 2016 byl také garantem programového bodu Rovnoprávnost. Během volební kampaně před veleúspěšnými volbami do Sněmovny r. 2017, v nichž získal Moravskoslezský kraj dva poslance, byl velitelem mediálně známého volebního autobusu. Aktuálně jej živí práce v cestovní agentuře Invia a příležitostná překladatelská činnost, konkrétně překlady odborných textů do angličtiny.

Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Havířově v oboru Pozemní stavitelství a dále Historii na Filozofické Fakultě Ostravské univerzity, kde získal bakalářský titul.

Vedle hlavní pracovní náplně působil mezi lety 2011 a 2017 také jako řídící mistrovských soutěží Moravskoslezského krajského volejbalového svazu, je aktivním rozhodčím Českého volejbalového svazu a býval také statistikem juniorské extraligy, první ligy mužů i extraligy mužů v ŠSK Beskydy, v SKV Havířov, VK Ostrava či juniorské reprezentaci ČR, a dokonce i na několika mezinárodních akcích coby statistik pro FIVB, jmenovitě na Světové lize); několik let také působil jako trenér mládeže ve VK Ostrava.

Po jazykové stránce výborně ovládá angličtinu a slušně němčinu a polštinu; „špatně“ pak i několik dalších jazyků, např. italštinu či francouzštinu. Dříve se příležitostně zabýval i tvorbou webových stránek či psaním článků, obvykle z prostředí sportu nebo politiky. Mezi jeho koníčky patří kultura, aktivní i pasivní sport, cestování, fotografování, civilní letectví či kosmonautika.

V minulosti působil v soukromé sféře, naposledy jako specialista pro zahraniční (především arabskou) klientelu v karvinských Lázních Darkov nebo jako administrativní pracovník v několika zahraničních firmách, například v karvinské pobočce švédské Mölnlycke Health Care Klinipro, s. r. o. nebo jako asistent manažera v korejské Sungwoo Hitech s. r. o. v Ostravě. Aktuálně, jak uvedeno výše, pracuje v cestovní agentuře Invia a překládá odborné texty do angličtiny.

Politicky se zatím s prokazatelnými výsledky angažuje především na lokální úrovni při prosazování pirátských myšlenek na jednáních Zastupitelstva města Karviné, alespoň natolik, nakolik je to řadovým občanům umožněno, což bohužel není dost (zveřejňování informací o projednávaných bodech, po roce revokované a aktuálně zase znovuzavedené přeložení jednání zastupitelstva na odpolední hodiny či miliony ušetřené zveřejněním nevýhodných smluv s tiskovou mluvčí). Do tohoto tělesa byl proto na podzim 2014 kandidátem za Piráty, ti zde ale bohužel získali pouze těsně nedostačujících 4,8% hlasů. Po celorepublikově úspěšných sněmovních volbách v roce 2017 se už ale těší na opakování tohoto lokálního klání na podzim 2018, protože je přesvědčen, že je Karvinou stále ještě možné navrátit k prosperitě, která by zastavila, či alespoň omezila, drastický odliv mladých a vzdělaných lidí z města. Je vášnivým účastníkem demonstrací proti zlu, jako byla například druhá akce na pražském Albertově v listopadu 2015 (proti nacifikaci politiky) nebo ta v Ostravě 5. března 2018 (proti komunistickým fízlům ve vedení státu).

Profil na LinkedIn: https://www.linkedin.com/pub/michal-gill/9b/975/a4b

E-mail: michal.gill@pirati.cz; Mobil: +420 603 590 571

Datová schránka: 5b23hye

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.