• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst

Bc. Michal Gill

ASCII

Michal Gill (* 30. dubna 1987) je narozen a žije v Karviné. Je členem Pirátské strany, konkrétně koordinátorem dobrovolníků pro Moravskoslezský kraj. Do vzniku této funkce (1.2.2017) byl místopředsedou tohoto krajského sdružení a od června 2014 byl členem Republikového výboru strany. Nadále zůstává místopředsedou místního sdružení Karvinsko; od března 2015 do července 2016 byl také garantem programového bodu Rovnoprávnost.

Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Havířově v oboru Pozemní stavitelství a dále Historii na Filozofické Fakultě Ostravské univerzity, kde získal bakalářský titul.

Vedle práce působí také jako řídící soutěží žen Moravskoslezského krajského volejbalového svazu, rozhodčí Českého volejbalového svazu a také jako statistik juniorské extraligy a první ligy mužů v ŠSK Beskydy(dříve i v SKV Havířov, VK Ostrava nebo juniorské reprezentaci ČR nebo na mezinárodních akcích, jmenovitě Světové lize); několik let také působil jako trenér mládeže ve VK Ostrava.

Po jazykové stránce výborně ovládá angličtinu a slušně němčinu a polštinu; „špatně“ pak i několik dalších jazyků, např. italštinu či francouzštinu. Amatérsky se zabývá i tvorbou webových stránek a psaním článků, většinou ze sportovního prostředí.

V minulosti působil v soukromé sféře, naposledy jako specialista pro zahraniční (především arabskou) klientelu v karvinských Lázních Darkov nebo jako administrativní pracovník v několika zahraničních firmách, například v karvinské pobočce švédské Mölnlycke Health Care Klinipro, s. r. o. nebo jako asistent manažera v korejské Sungwoo Hitech s. r. o. v Ostravě. Aktuálně se živí prací pro Pirátskou stranu a překlady odborných textů do angličtiny.

Politicky se zatím s prokazatelnými výsledky angažuje především na lokální úrovni při prosazování pirátských myšlenek na jednáních zastupitelstva města Karviná (zveřejňování informací o projednávaných bodech, po roce revokované přeložení jednání zastupitelstva na přijatelnou hodinu), alespoň natolik, nakolik je to řadovým občanům umožněno, což bohužel není dost. Do tohoto tělesa byl proto na podzim 2014 kandidátem za Piráty, ti zde ale bohužel získali pouze těsně nedostačujících 4,8% hlasů.

Mezi jeho koníčky patří kultura, aktivní (volejbal, badminton, plavání) i pasivní sport, cestování, fotografování a výjimečně i kytara.

Profil na LinkedIn: https://www.linkedin.com/pub/michal-gill/9b/975/a4b

E-mail: michal.gill@pirati.cz; Mobil: +420 770 113 644

Datová schránka: 5b23hye

© Piráti, 2017. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.