• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst

Bc. Michal Gill

ASCII

Michal Gill (* 30. dubna 1987) je narozen a žije v Karviné. Je členem Pirátské strany, konkrétně koordinátorem dobrovolníků pro Moravskoslezský kraj. Před profesionální prací pro stranu (od 1.2.2017 doposud) byl místopředsedou krajského sdružení Moravskoslezského kraje a členem Republikového výboru strany. Nadále zůstává místopředsedou místního sdružení Karvinsko; od března 2015 do července 2016 byl také garantem programového bodu Rovnoprávnost. Během volební kampaně před veleúspěšnými volbami do Sněmovny r. 2017, v nichž získal Moravskoslezský kraj dva poslance, byl velitelem mediálně známého volebního autobusu. Aktuálně jej tedy živí zčásti práce pro Piráty a zčásti překladatelská činnost.

Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Havířově v oboru Pozemní stavitelství a dále Historii na Filozofické Fakultě Ostravské univerzity, kde získal bakalářský titul.

Vedle práce působil mezi lety 2011 a 2017 také jako řídící mistorvských soutěží Moravskoslezského krajského volejbalového svazu, je aktivním rozhodčím Českého volejbalového svazu a také statistikem juniorské extraligy a první ligy mužů v ŠSK Beskydy (dříve i v SKV Havířov, VK Ostrava či juniorské reprezentaci ČR nebo na mezinárodních akcích, jmenovitě Světové lize); několik let také působil jako trenér mládeže ve VK Ostrava.

Po jazykové stránce výborně ovládá angličtinu a slušně němčinu a polštinu; „špatně“ pak i několik dalších jazyků, např. italštinu či francouzštinu. Amatérsky se zabývá i tvorbou webových stránek a psaním článků, většinou ze sportovního prostředí.

V minulosti působil v soukromé sféře, naposledy jako specialista pro zahraniční (především arabskou) klientelu v karvinských Lázních Darkov nebo jako administrativní pracovník v několika zahraničních firmách, například v karvinské pobočce švédské Mölnlycke Health Care Klinipro, s. r. o. nebo jako asistent manažera v korejské Sungwoo Hitech s. r. o. v Ostravě.

Politicky se zatím s prokazatelnými výsledky angažuje především na lokální úrovni při prosazování pirátských myšlenek na jednáních Zastupitelstva města Karviné (zveřejňování informací o projednávaných bodech, po roce revokované přeložení jednání zastupitelstva na odpolední hodiny či miliony ušetřené zveřejněním nevýhodných smluv s tiskovou mluvčí), alespoň natolik, nakolik je to řadovým občanům umožněno, což bohužel není dost. Do tohoto tělesa byl proto na podzim 2014 kandidátem za Piráty, ti zde ale bohužel získali pouze těsně nedostačujících 4,8% hlasů. Po celorepublikově úspěšných sněmovních volbách v roce 2017 se už ale těší na opakování tohoto lokálního duelu na podzim 2018.

Mezi jeho koníčky patří kultura, aktivní i pasivní sport, cestování, fotografování, civilní letectví a výjimečně i kytara.

Profil na LinkedIn: https://www.linkedin.com/pub/michal-gill/9b/975/a4b

E-mail: michal.gill@pirati.cz; Mobil: +420 770 113 644

Datová schránka: 5b23hye

Aktuální nedostupnost: 1.-9.12.2017 (v zahraničí)

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.