• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions

Ing. Michal Breškovec

Michal Breškovec (7.10.1978, Přerov) žije v Ostravě a členem Pirátské strany je od července 2009 (krajské sdružení Moravskoslezského kraje).

Vznik Pirátské strany přivítal s nadšením, protože ostatní strany se pro něj staly prakticky nevolitelnými. Do Pirátské strany vstoupil i díky znechucení z tragické úrovně politiky a všudypřítomné korupce v naší zemi. Jako aktivního uživatele Svobodného software a vyznavače svobodného Internetu jsou mu Pirátské myšlenky velmi blízké.

Ačkoliv typický „ajťák“, vystudoval obor Ekonomika a management v průmyslu na Vysoké škole báňské (2007 - 2012), aby si rozšířil obzory a získal náhled do problematiky ekonomiky a řízení.

Po absolvování základní vojenské služby začal pracovat v IT jako servisní technik, nyní pracuje v české pobočce významné Skandinávské korporace jako specialista na počítačové sítě.

Práce je mu i koníčkem, zajímá se o technologie a propaguje Svobodný software, Open Source a Bitcoin.

Byl místopředsedou Místního sdružení Ostrava (2019-2021) a je vedoucím Technického odboru KS MSK.

V letech 2018 až 2022 byl zastupitelem za Piráty v MOb Ostrava-Jih, členem Komise sociální na Ostravě-Jih a členem Komise pro otevřenou radnici a MA21 na Moravské Ostravě a Přívozu. Od konce roku 2020 je členem Komise bezpečnostní a pro integrovaný záchranný systém rady Moravskoslezského kraje.


© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/michal_breskovec.txt · Poslední úprava: 26.09.2022 08:27 autor: michal.breskovec