• @Registrovani priznivci má oprávnění nahrávat
  • @Celostatni forum má oprávnění nahrávat
  • virtual_user má oprávnění vytvářet
  • @ALL má oprávnění číst

Mgr. Michaela Vodová

Michaela Vodová (*21.05.1979 v Praze) vyrůstala v Karlových Varech. Nyní žije již necelých 10 let na Vysočině, kam se provdala.

Po maturitě na střední zdravotnické škole v Karlových Varech se rozhodla, že povolání zdravotní sestry není přesně ta práce, ve které by se chtěla realizovat a vystudovala obor Pedagogika volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Pracovní zkušenosti sociálního pracovníka ji přivedly až k práci v týmu terénní hospicové péče (od roku 2009 do října 2017) a k dalšímu studiu, tentokrát obor „Sociální a charitativní práce“ (zakončeno r. 2017).

I když její minulá práce může někomu připadat těžká, Michaela o ní říká: „Smrt je součástí života, a ať o ní přemýšlíme nebo ne, vždy byla, je a bude přítomná všude kolem nás. Doprovázet umírající a jejich blízkým pomáhat v takové životní situaci je pro mě obrovská zkušenost, která mi dala svobodu. Na život pohlížím jako na dar. Důležité v procesu života a smrti jsou vztahy se vším, co k tomu patří a lidská důstojnost. Kdyby se mě někdo zeptal, proč jsem aktivistkou, řekla bych vlastně skoro to samé. Kvůli svobodě, lidské důstojnosti a zodpovědnosti každého z nás za své rozhodování.“

Také proto se v roce 2011 rozhodla stát členem České pirátské strany. Díky členství u Pirátů se seznámila se členy jiných politických stran, hnutí a aktivisty, se kterými se spolupodílela na vzniku iniciativy za historicky první referendum v Jihlavě v otázkách odpadů. Je zakládajícím členem spolku Společně pro Vysočinu.

Historie u Pirátů: Krátce po vstupu do České pirátské strany byla zvolena členem Republikového výboru. Pracovala jako dobrovolník v personálním odboru na pozici vedoucí administrativy a v administrativním odboru na pozici administrátora datové schránky. Během krajských voleb 2012 byla volební manažerkou Vysočiny a do konce roku 2012 místopředsedkyní Kraje Vysočina. V březnu 2013 byla zvolena předsedkyní krajského sdružení Vysočina a tuto funkci vykonávala s přestávkou do první třetiny roku 2016.

Nyní je OSVČ a od ledna 2017 vykonává placenou funkci koordinátora Krajského sdružení Vysočina.

Jejími zájmy jsou: literatura faktu i beletrie, příroda a zvířata, duchovní péče, etika, lidská práva a politika, sociální práce, svobodná kultura a internet. Životním krédem Michaely je otevřenost, pravdivost a potřeba svobody. Věří v dobrou vůli a porozumění.


„Co chce zářit světlem, musí vydržet hořet.“ Viktor Frankl

Kontakty

Email:   michaela.vodova@pirati.cz
Mobil:   +420 770 113 639
  

© Piráti, 2018. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.