• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

Bc. Michael Plaček

michael_placek.jpg

Michael Plaček (* 1990) je registrovaný příznivec České pirátské strany. Pochází ze Stanislavic, což je okrajová část města Českého Těšína, kde i doposud má trvalé bydliště.

Vystudoval obor Strojník požární techniky na SŠTaS v Karviné. Poté zkoušel studia na VŠB - TU Ostrava, která však nedokončil. Dva a půl roku pracoval jako skladník ve společnosti Mobis Automotive Czech v Nošovicích. Od roku 2013 pracoval jako podnikový hasič na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. V tomto roce i začal dálkově studovat na Slezské univerzitě v Opavě, na fakultě Veřejný politik, studijní program Sociální politika a sociální práce. Bakalářské studium úspěšně zakončil v roce 2016. Od sprna 2017 je na „volné noze“, rozhodl se na nějaký čas „jít do světa“.

Volný čas jinak věnuje sboru dobrovolných hasičů ve Stanislavicích, turistice, józe, všeobecně sportu (běh, kolo, plavání, aj.). Miluje přírodu, hory - nejlepší strávený čas pro něho je toulání se s batohem na zádech. Rád zkouší nové věci, sbírá zkušenosti, objevuje a vstřebává „jiné“. Vždy byl takový „malý filozof“. Rád čte, poslouchá hudbu a zkoukne nějaký film. Od mala pomáhal dědovi se včelami a v budoucnu by se rád jednou také stal včelařem. Postupnými kroky se rozhodl velmi omezit pojídání masa. A je na sladký :-P:-D

V roce 2014 byl u zrodu skupinky „Těšínských pirátů“. Tito, příznivci Pirátů se snaží v rámci možností pomáhat v rozkvětu pirátských myšlenek v místě kde žijí. V roce 2014 byl lídrem pirátské kandidátní listiny ve volbách do zastupitelstva v Těšíně.

Váží si jakékoliv dobrovolnické práce - staví ji k hlavním pilířům naší společnosti. Jeho největší hodnoty jsou svoboda, vzájemná tolerance, otevřená mysl a čest před sebou samým.

…(Po dobrovolničení přes WWOOF, Worcamp, chvíli práce v Anglii je momentálně v Kanadě na Working holiday vízum)

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.