• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » matej_sonka

Matěj Šonka (* 28. srpna 1986) je člen Pirátské strany. Pochází z Nového Boru v Libereckém kraji, v současnosti ale žije a pracuje v Praze. Vystudoval magisterský obor Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Brno dodnes považuje za svoje oblíbené české město. Po ukončení studia žil rok půl v Portugalsku, kde v jednom lisabonském obchodu tiskl a prodával trička s designovými potisky. Po jednosemestrálním Erasmus pobytu v Antverpách to byla jeho druhá zkušenost s životem v zahraničí.

V současnosti pracuje v Domu zahraniční spolupráce jako odborný referent programu Erasmus+ v sektoru vysokoškolského vzdělávání, kde čelí úskalím administrativní práce veřejného sektoru. K Pirátům ho kromě sympatií se základními myšlenkami hnutí přivedla i osobní touha aktivně se zapojit do politického života v ČR. Na Pirátech oceňuje jejich racionální přístup k jednotlivým problémům a schopnost přiznat momentální neznalost ve veřejné diskuzi namísto sebevědomého fabulování, které předvádí většina politiků. Věří, že kdyby se Piráti dostali do parlamentu a měli možnost prosazovat svoje myšlenky při tvorbě zákonů, žili bychom v trochu spravedlivějším společenském systému.

Kvůli svému kreativnímu nutkání a určité zkušenosti se stříháním filmů se činorodě podílí na tvorbě videoobsahu Pirátské strany. Mezi jeho zájmy patří filmy, muzika a sport (nebo spíš potřeba občasného pohybu). A když tedy není zbytí, tak si po vzoru soutěžících AZ kvízu vystačí s nějakou tou procházkou přírodou.

© Piráti, 2021. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.