• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
Umístění: Hlavní stránka » Lidé » Matej Šandor

Matej Šandor

matej_sandor.jpg

JUDr. Bc. Matej Šandor, Ph.D. (* 1984) dlouholetý přesvědčený liberál, později příznivec Pirátské strany. Členem strany se stal během roku 2018 s cílem prosazování liberálních hodnot, ochrany demokracie obecně a boje s politikou hnědých fracků z SPD.

Matej pochází ze Zvolena, v letech 2002 až 2007 žil v Brně, od roku 2007 žije v Praze. Jelikož jeho manželka pochází od Prostějova, tak na Moravu nadále pravidelně jezdí doposud.

Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, Evropská studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a Mezinárodní hospodářské právo na Fakultě mezinárodních vztahů na VŠE v Praze.

Při studiu Evropských studii se podrobně seznámil s jednotlivými aspekty fungování Evropské unie od procesu jejího vzniku a historie, přes jednotlivé smlouvy upravující fungování EU, instituce EU, proces rozšiřování EU až po jednotlivé politiky EU (např. bezpečnostní a obranná politika, otázky hospodářské měnové unie, justice a vnitřních věci, strukturální fondy, SZP, zahraniční politika atd.).

V rámci studia mezinárodního hospodářského práva se kromě mezinárodního práva zabýval rovněž obchodními otázkami mezinárodních vztahů. Publikoval cca 15 publikací v recenzovaných českých a zahraničních odborných časopisech, přednášel v ČR i v zahraničí a to i mimo Evropu. Rovněž vyučoval na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE.

Velkou část své 11. leté profesní praxe se věnoval obchodnímu vyjednávání v rámci práce pro různé státní společnosti, kdy měl v rozličných manažerských pozicích na starosti oblasti např. nákupu, správy majetku nebo veřejných zakázek. Část své profesní kariéry pracoval jako právník.

V současnosti působí jako radní Prahy 4 pro investice a městské společnosti s cílem implementace pirátského programu v oblasti transparence a efektivní veřejné správy.

Mezi jeho zájmy patří nezávislé cestování, fotografování, in-line brusle a lyžování.

Off topic: s pirátskou vlajkou na Amazonce v Jižní Americe alias Piráti z Amazonky LOL

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.