• @cen_f has edit permissions
  • @cen_regp has edit permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions
  • @administrator_-_vedouci_ao has delete permissions
  • lukas_novy has no permissions

Bc. Lukáš Nový

Lukáš Nový Lukáš -krtek.net- Nový, * 7. 12. 1984. konzultant počítačové bezpečnosti a etický hacker původem sice z Brna, ale aktuálně ho s největší pravděpodobností potkáte v Pražském hackerspace brmlab.

V Brně jsem se nejen narodil, ale i vystudoval gymnázium se zaměřením na programování a získal bakalářský titul z aplikované informatiky na Masarykově univerzitě. Nedávno sem se nechal ukecat a v tuto chvíli mám podanou přihlášku na „Karlovku“ a za dva-tři roky bych si tedy chtěl skočit pro diplom za umělou inteligenci.

Pracovní kariéra mě dokázala protáhnout rozličnými modely fungování… od svých patnácti let jsem s NETBOXem připojoval Brno na Internet, z technika první linie, který tahal UTP kabely v technických podlažích paneláků, jsem to dotáhl až do hřejivé kanceláře a pozici programátora informačního systému, který tuto metropolitní dodnes řídí. Metropolitní síť jsem pak včetně návrhu stavěl ještě jednou. I přes solidní výsledky jsem cítil, že „tohle není ono“. Další mojí zastávkou byl brněnský Red Hat, kde jsem jako inžených BaseOS Security QA pochopil nejen „k čemu vlastně jsou ty testy,“ ale poprvé se mi podařilo ponořit opravdu hluboko do oblasti bezpečnosti, které jsem se na „full-time“ začal věnovat po krátké odbočce do světa day-tradingu (především, ale nejenom) Bitcoinu, který jsem nějaký čas i težil.

S osobním rovině se s ničím moc nepatlám ani si na nic si nehraju… Asi u proto nebude moc lidí, co by „chápali z toho,“ jak ten život vedu. Je mi to ale fakt špekáček. ;]

Nežeru maso a nepoužívám šampón, mýdlo sice vlastním, nevidím ale moc smyslu v tom jej použít, když nejsem zaděladěj od něčeho, co stejně dobře jde třeba samotnou horkou vodou. Fandím DIY a sám hackuju snad všechno od kleštiček na nehty, přes komunikační sítě městských monocajtů až po CRISPR. Měl sem kočku a určitě ještě mít budu, ale v TODO seznamu je to někde až za půlkou a já stále ještě nemám například zpět namontované dready (Fun fact: Demontoval sem si je po kopačkách od bejvalky a zpět namontovat jsem té mé současné slíbil už před prvním coitem^Wosobním setkáním. Členstvím ve straně jsou mimochodem postiženy obě dvě.)

Když cítím potřebu zajet do přírody, většinou skončím v nějaký šílenosti typu halda na Příbramsku… Ono ruku na srdce, takový cocktail „měsíční krajiny“, západu slunce za těžební věží a příjemného cvakání v geigru těžko něco překoná… A zpět vás vaše boty nejen sami hřejí, ale i svítí na cestu! ;]

Mám rád minimalismus i minimal a z horrorcoru mám raději DeSada než Řezníka. Ale vytahuju je sem jenom kvůli tomu, že je pak rozumná šance, že aspoň jednoho znát budete, naproti tomu informace o tom, co si pouštím při práci do sluchátek vám neřekla nic. Jo a beru kýble psychotropních látek, povětšinou cestou plicní, nosní nebo třeba podjazykovou (zatímco na „šipky“ do „trubky“ fakt prdím, udělat to bezpěčně a celkově správně dá cca 42× víc práce než jsem ochotný do toho investovat…)

U Pirátů jsem osobně zažil všechny naše předsedy i zastupující předsedkyni a sám jsem si prošel za ty roky již témeř všechny možné funkce, které zde lze zastávat. Byl jsem již místopředsedou kraje, členem kontrolní komise i republikového výboru, vedoucím i členem technického odboru, zástupcem vedoucího finančního odboru a taky kandidátem na hatemana kraje.

I když bych se rád podílel na vnitřním fungování strany v témeř libovolné rovinně a činosti, kvůli pár haters, hrstce idiotů a hromadě připosraných mi to nikdo už nějakej ten pátek nedovolil. V mezičase tedy dělám, co se dá, především se snažím dohlížet na dodržování toho, co jsem se programem a předpisy zavázali. Účel podlě mě nesvětí prostředky, světí tak maximálně pokrytce. (A pokrytce já teda fest nemůžu.) I když se možná na první pohled a pod vlivem manipulací okolím zdát, že jsou moje kroky škodlivé a nekonstruktivní, má nabídka pomoci s čímkoliv a prakticky kdykoliv je platná bez výjimek, stačí mi zavolat nebo napsat, pokud vám řešení, co jsem přiložil k objevivší se nepravosti, nevyhovuje nebo mu třeba jen plně nerozumíte apod.

Kontakty na mě a důležité odkazy:

Sieg-heil business a kapitalismus akhbar!

© Piráti, 2022. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.
lide/lukas_novy.txt · Poslední úprava: 24.01.2018 12:57 autor: Lukas.Novy