• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

JUDr. Lukáš Jansa

lukas_jansa.jpg

Lukáš Jansa (* 9. srpna 1977) je advokátem a společníkem Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři, s.r.o., advokátní kancelář, www.lawyer.cz a taky asistentem poslance Ing. Ondřeje Polanského. Pirátům pomáhá už od roku 2010. Vystudoval právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 2000 a poté získal titul JUDr. na právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze.
Působil jako externí vyučující v roce 2005 na Právnické fakultě Palackého univerzity v Olomouci v oboru obchodního práva, inicioval vznik předmětu Právo informačních technologií na Právnické fakultě Palackého univerzity v Olomouci. Má za sebou více než 50 přednášek z oblasti práva informačních technologií na konferencích a seminářích.
Publikoval více než 200 článků z oblasti práva informačních technologií v odborných časopisech nebo na internetových portálech. Je spoluautorem odborné publikace „Softwarové právo“ vydané v roce 2011, v rozšířeném vydání v roce 2014 a 2018 a také spoluautorem a vedoucím autorského kolektivu odborné publikace „Internetové právo“ vydané v roce 2016.
V letech 2006-2008 se podílel jako člen SPIS (Sdružení pro informační společnost) na připomínkování právních předpisů v oblasti e-governmentu. Od 1.1.2017 je členem Pracovní komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády ČR. Od 1.1.2018 je členem Sekce IT práva a GDPR České advokátní komory.
Je zakladatelem petice za záchranu Ostravice Textilie, aktivně se účastnil v boji proti výstavbě obchodního centra Nové Karoliny v Ostravě, účastnil se na Pirátských akcích (proti ACTA, Ostravica Textilia atd.).

Má rád cestování, umění, architekturu, hory, fotografování, svobodnou a aktivní společnost.

web: https://ostrava.pirati.cz/lide/lukas-jansa/

© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.