• @cen_regp has upload permissions
  • @cen_f has upload permissions
  • virtual_user has create permissions
  • @ALL has read permissions
  • lukas.novy has no permissions

JUDr. Lukáš Lev Červinka

lukas_cervinka.jpg

Lukáš Lev Červinka (*25. července 1991 v Jablonci nad Nisou) je aktivní člen Pirátské strany a právník specializující se na ústavní a mezinárodní právo. Do Pirátské strany vstoupil na začátku roku 2018, avšak sledoval ji již od roku 2014. Zlomovým bodem se pro něj stal pirátský boj proti hracím automatům v Jablonci nad Nisou a prosazování možnosti občanů se k tomuto vyjádřit v referendu. S pirátským poslaneckým klubem začal spolupracovat v lednu 2018; nejprve interně jakožto asistent předsedy poslaneckého klubu, později jako konzultant pro oblast mezinárodního práva.

Na jaře roku 2018 byl jedním ze tří zakladatelů MS Jablonec nad Nisou, jemuž v prvních měsících pomáhal především s organizací a v oblasti mediálního týmu. V současné době se snaží co nejvíce spolupracovat s MS Jablonec n. N., odkud pochází, a rovněž se zapojit do činnosti MS Praha 4, kde nyní žije, i do práce Pirate Party EU.

Dále též spolupracuje se zahraničním odborem na přípravě společného programu pirátských stran do Eurovoleb 2019, kde má na starosti oblast Social Affairs and Basic Income a spolupracuje na revizi společného programu z roku 2014. V listopadu 2018 byl jedním z delegátů České pirátské strany na Valném shromáždění Pirate Party International v Mnichově. Účastnil se řady mezinárodních konferencí a programu bezpečnostních briefingů zaměřených na oblast evropské bezpečnostní politiky. Základem jsou pro něho svobodný občan, který má právo rozhodovat o svém životě, a stát, který nenechá své občany na holičkách, pokud se dostanou do složité životní situace. Stejně tak je pro Lva podstatné i proevropské směřování Pirátů a jejich racionální postoj k Evropské unii.

Lev vystudoval Universitu Karlovu, rok studií strávil v Irsku na University College Dublin, jejíž Sutherland School of Law patří mezi 50 nejlepších právnických fakult na světě a kde navštěvoval semináře doktorského programu “European Law and Governance”. V současnosti se Lev připravuje na doktorát cotutelle z komparativního ústavního práva.

Je členem právnického spolku Všehrd. Působí v neziskové organizaci Otevřená společnost v oblasti svobodného přístupu k informacím a v minulosti rovněž spolupracoval s Asociací pro mezinárodní otázky. Napsal monografii Taje kabinetní politiky: poslanecké kluby v ústavním systému ČR a v duchu pirátského programu se snaží o ztransparentnění fungování Poslanecké sněmovny. Není však jen suchopárný akademik, momentálně vede soudní spor s Kanceláří Poslanecké sněmovny, kterou žaluje, aby poskytovala veřejnosti informace o hospodaření poslaneckých klubů.

Lev mluví plynně anglicky. Studuje němčinu, italštinu a velštinu. Mezi jeho koníčky patří cestování vlakem, pečení a historie. Díky zájmu o historii získal i své prostřední jméno Lev - konkrétně pak po velkém českém diplomatovi z 15. století, Jaroslavu Lvu z Rožmitálu, jenž vedl poselstvo krále Jiřího z Poděbrad s cílem vytvořit první celoevropskou koalici, a k jehož odkazu se Lev hrdě hlásí.

Kontakt
© Piráti, 2019. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.